felgi 105 a opony bezdetkowe

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

felgi 105 a opony bezdetkowe

Post autor: artur.konkol »

jak w temacie czy da rade zaslozyc opony bezdetkowe na felgi od 105 jak z kominkiem i szczelnoscia . prosze o odpowiedzi od osob ktore maja doswiadczenie i chodzi mi tu o pozbycie sie detek i cze kominki odpowiadaja wymiarowi otworu w feldze?
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Da się, tylko felga musi być w idealnym stanie i nie ma gwarancji, że przy ostrym zakręcie ściągnie Ci opony
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Wentyle są różnych rozmiarów i jest taki który pasuje do otworu w feldze. Ja mam z przodu założone opony bezdętkowe bez dętek i po paru tysiacach km wszystko jest OK. Zakręty pokonuję techniką klasyczną (bez poślizgu czterokołowego :grinser ) i jeszcze mi opona nie zleciała.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

To w opony bezdętkowe włóż dętki i też będziesz jeździł :ok3 Ja tak mam i niema żadnego problemu :ok3
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

jajezdze na 4 bezdetkowych.. i to zimowkach..;) jest ok.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Nie ma problemu. Wadomo, felgi musisz miec w miarę proste i nie pordzewiałe na wylot (ja jedną miałem i sie zdziwilem). Teraz mam całe i powietrze nie schodzi, ale jeszcze nie jeżdżę :D Patent taki (felgi dętkowe bez dętek) sosowałem już kiedyś w fiaciorze i też było ok. Zawory do osobówek generalnie mają 2 średnice, to do syreny musisz te większe (nie chce mi sie szukac jaka to średnica).
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Prawie szystko co koledzy piszą to prawda. Ja też mam założone z przodu bezdętkowe. Jeżdżę i jest ok.
Na zakręcie zleciec nie ma prawa - chyba, że przypieprzysz podczas bocznego poślizgu w krawężnik - to Ci powietrze zejdzie. Felgi do dętek i bezdętkowych różnią się przetłoczeniem po wewnętrznej stronie krawędzi opony w celu zapobieżenia zsunięcia opony DO WEWNĄTRZ felgi w przypadku uderzenia bocznego oponą - wtedy - przy silnym uderzeniu opona może się przesunąć, zrobi się szczelina i zejdzie powietrze. Amen
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ