olej...

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Szanowny kolego Wojt------ja mówiłem tylko tyle, że teoria "olejowa" zawsze mówiła, iż olej silnikowy-np. selektol- oraz inne oleje tego typu, nie powinny się:::
1-----mieszać z benzyną, a to dlatego że w starym silniku pierścień zgarniający zwykle jest do niczego i NA SZCZĘSCIE olej taki idąc w mieszankę nie spala sie ale jest wywalany do wydechu ( oczywiscie kopci trochę ale jednak....)
2-------nie powinny mieszać sie z benzyną, bo powstanie nagar na świecy w 1 dzień a i na zaworze też.
Taka jest (była) teoria, a dotyczy ona i olejów przekładniowych w zasadzie.
Jeśłi Ty jestes w stanie zmieszać w butelce każdy olej z benzyną---to jednak jest to mieszanie sztuczne i na siłę. W końcu sie zmiesza..........ale nie o takie mieszanie tu chodzi.
Natomiast W PIECU spali sie wszystko, ale też nie o taki proces palenia chodzi w silniku.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Oleje mineralne, szczególnie starszej generacji powstają jako produkt rafinacji ropy naftowej. Benzyna również. Generalnie są to mieszaniny węgolwodorów pochodzące z tego samego źródła więc siłą rzeczy SĄ mieszalne i jako węglowodory SĄ palne. Tyle teoria.
Jeżeli chodzi o mieszanie oleju z benzyną w silniku, to są to tego wprost idealne warunki, np jak pęknie przepona pompy paliwa i benzynka dostaje sie do układu smarowania i wtedy właśnie MIESZA się z olejem rozcieńczjąc go. Po spuszczniu takiej mieszaniny jest ona jednorodna i nie rozwarstwia się, co znaczy, że benzyna działa w oleju jako ROZPUSZCZALNIK.

PS.
W silniku spalinowym panują dużo lepsze warunki do spalania niż w klasycznym PIECU.

Przy odpowiednich nastawach silnik jest w stanie spalić każdą mieszaninę palną - naprawdę. Inna sprawa, że nie uzyska wtedy pełnej mocy i spadnie jego trwałość...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Żuczek pisze:u siebei w domu pale Koksem tagze wlac to ja mam w sumie gdzi e.. al ezałozylem ten temat bo chcialem pododawac go do syreny w celu powiekrzenia kopcenia jej z ruru bo bardzo mi si eto podoba.
to wkręć rurke w środkowy tłumik i podłącz jakąs butelke ze środka z tym olejem, nie zasyfisz silnika (zasyfisz tłumiki)
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

:D :D :D :D :D
Kurde ludziska sami sobie problemów szkajom :D
motomania na luzie
ODPOWIEDZ