Historia jednej z wielu Syren

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Tak to fatalny pomysl gdyz zbierajaca sie wilgoc bedzie drazyc blache twojej syrenki niczym kropla skale nic nei naklejaj farbunek i konserwacja i pamietaj to nie jest tak ze zakonserwujesz i amsz na zawsze spokuj konserwowac powninies co 2lata min zalez oczywiscie ile jezdzisz i pojakiej naweirzchni
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Aha to dzięki za odradzenie :) . Wiem że będę musiał conajmniej co 2 lata konserwować. W zimę raczej nie będę jeździł tylko od czasu do czasu przepalał. A nawierzchnia to w zasadzie sam asfalt ale czasami się wkroczy i w polną bo jestem ze wsi.

[ Dodano: 2009-08-07, 13:05 ]
Koledzy dziś Syrenka ma iść do piaskowania ale mam poważny dylemat którą budę dać-tą białą( co kupiłem ) czy tą czarną. Dam Wam fotki dla porównania.
Biała:
Przód w środku
Przód na zewnątrz
Drugi przód w środku
2 przód na zewnątrz
Tylny próg
Białą nie ma wnęki na koło zapasowe-poprostu przerdzewiało.

Czarna:
Przód w środku
Przód na zewnątrz

Drugi przód na zewnątrz
Ta posiada wnękę koła lecz ma pogięty dach ale to wytnę go a wspawam ten z białej.

Myślę że ta czarna lepiej przejdzie próbę piaskowania jak myślicie? Bo biała ma przerdzewiałą przegrodę czołową,progi na całej długości podłogę a czarna nic z tych rzeczy. Pozdrawiam i czekam na jak najszybszą odpowiedź bo myślę dziś ją zawieść do tego piasku :majk :ok3 .
P.S. Żeby mi się udało kupić budę nową jak koledze Jasio 8) .

[ Dodano: 2009-08-07, 20:36 ]
No dziś nie zdążyłem Jej zawieść do piaskowania ale to nadrobimy jutro 8) .Do piaskowania oddaję:
-budę
-koła
-tylną oś
-zawiasy od klapy bagażnika
-sprężyny od klapy bagażnika
-bak
-przednią część tą od wskaźników
-ramki te co są przy cięgłach i nagrzewnicy
-drzwi
-ramki górne drzwi
-ramki te co podnoszą drzwi
-przykrywki na śruby od błotników tylnych te w środku
-garnki
-tłumiki (nie wiem czy to dobry pomysł)
-amortyzatory (nie wiem czy to dobry pomysł)
-wachacze (nie wiem czy to dobry pomysł)
-maskę jak nie znajdę lepszej (ma dziurki z przodu i po piaskowaniu pewnie urosną)
-pas przedni


I to chyba wszystko. Błotniki przód i tył będą nowe i fartuchy przednie też. Klapa bagażnika również i być może maska jak nie będzie nowej. Doradźcie mi co do piaskowania tych części których nie jestem pewien czy warto.

[ Dodano: 2009-08-12, 15:08 ]
Koledzy mam mały problem a mianowicie jak zdjąć tylne szczęki?? Nie mogę odkręcić tych śrub i lipa jest. :/

[ Dodano: 2009-08-16, 09:36 ]
Aktualizacja.

Nie wiem czy kogoś interesuje moja Syrena itd. ale pochwalę się że rama pomalowana jest już 2 razy podkładem reaktywnym. Teraz czeka ją podkład akrylowy bitgum w miejsca spawów i innych zakamarków i czarny lakier. Buda jutro idzie do piaskowania bo już wszystko ugadane. Zdjęć i tak nie będę dodawał bo nikt tu nie zagląda i mi nie doradza itd. T_T . Pozdrawiam
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

hehe wlasnie zdjecia to jest to co wszyscy lubia najbardziej :)))
Dzieki nim nawet bez opisu dowiesz sie tego i owego co sadza inni ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

która bude piaskowałes? i czemu np wieszaki szyb piaskowałes?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Zdjęcia dodam dziś jeśli chcecie. Buda miała iśc ta czarna-miała ale Pan od piaskowania nie chciał jej wziąść. Pierw mówił że wezmie i za 400 zł teraz byłem znów u niego i du*a blada nie chciał a jak już Go znów namówiłem to 800 zł no to zrezygnowałem. Pojechałem do sklepu kupiłem tarcze na fleksa i zdzieram. Nawet szybko to idzie. Został mi tylko środek i spód. Wiem że powiecie że farba się nie będzie trzymać. Robiłem tak w ciągniku i jest git. Pukne śrubokrętem i się trzyma.
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Zdjecia...piaskowanie takich rzeczy jak osłony blaszane pod szybami...narobisz sobie roboty. Czekamy.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Dodam lecz nie teraz bo robota idzie bez problemu i nie chce spowalniać tępa. Jak wyjąć pas tylny?

[ Dodano: 2009-08-20, 09:58 ]
Proszę tu są fotki:
rama
rama1
rama2
rama3
podłoga
podłoga2 podłoga3 podłoga4 pas tylny u dołu przód

P.S. Jak dajecie zdjęcia w tych obrazkach?

[ Dodano: 2009-08-21, 12:46 ]
No koledzy kupiłem silnik który nie chodził jakieś 15 lat i odpalił bez problemów. Jestem zadowolony. Może jak zrobię lepszy filmik to wstawię na YT.
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

105 fajna

Post autor: jerzynka1223 »

Witam tak patrze na twoja historie i podnosi mnie na duchu poniewaz mam 104 i jest mniej zgnita a zakupiłem 105 z 77 i jest pare dziurek ale dlatego ze stała w stodole i najwiecxej roboty było z wymiataniem słomy i plewow ale sie połacało narazie zakonserwowałem dziurki i czekam az skoncze 104 a zakup był niespodziewany ale nie mogłem sie oprzec i moj dziadek maił taka sama identyczna która jezdzilismy na ryby dam zdjecia popołudniu.Pozdrawiam i zycze szybkiego zakonczenia remontu i moze jakis mały komentarz wieczorkiem
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Małe odświeżenie z zapytankiem. Syrena już się szykuje do malowania więc jaki podkład radzicie? I potrzebne mi coś takiego że się tym smaruje farbe i ona wtedy odłazi (czy oby na pewno? bez większych przeszkód?) I takie jeszcze inne zapytanie czy opłaca się nakładać bitgum na błotniki od środka (tam gdzie koło) i na ramę? Jeśli chcecie fotki do Wam wstawię :ok3 .Pozdrawiam
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
arkadiuszwiza
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-11-21, 21:39
Lokalizacja: RP

Post autor: arkadiuszwiza »

Kolego Syreniarz mam pytanko ile Cię kosztowało piaskowanie elementów które opisałeś?
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

do konserwacji bardzo dobry jest TECTYL tylko też bardzo drogi
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
ODPOWIEDZ