piaskowanie.

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

"piaskowanie" nie ma na celu tylko zerwania farby i wybicia rdzy, ale też zmatowania powierzchni, czyli zrobieniu odpowiednich nacięć na powierzchni blachy, do tego procesu nie używa się już zwykłego piasku,gdyż zostawia on w blasze i płucach za dużo krzemu czy coś w tym stylu, często do piaskowania drobnych żeczy używa się piasku kwarcowego , szkła lub śrutu metalu każde z tych ścierniw robi inne nacięcie , do piaskowania karoserii samochodu ustawia się ciśnienie 3-5at w zależności od rodzaju i wielkości dyszy, firma w której pracuję nie zawraca sobie głowy takimi drobiazgami jak samochody ale robiło się już i takie drobiazgi zwłaszcza po znajomości np. mercedes z lat 40 ,piaskowane było 100% nadwozia ,właściciel w 100% zadowolony
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

c-mark pisze:zwłaszcza po znajomości np. mercedes z lat 40 ,piaskowane było 100% nadwozia ,właściciel w 100% zadowolony
A w jakiej cenie piaskowanie nadwozia R20 ? Tak po znajomości? :piwo: :grinser
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a moze ktoś mi polecić jakis pistolecik???? a piasek sie kupuje czy jak? ja to słyszałem ze dobry piasek jest z rzeki....
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Łukasz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-12-17, 22:54
Lokalizacja: Wartkowo Kołobrzeg

Post autor: Łukasz »

A więc tak odebrałem rame z piaskowania znalazłem faceta który bieżę 80 zł/h w Białogardzie i zajeło mu to 1,5h czyli 120 zł :D , Tak mi się wydaje że ten z Kołobrzegu za 240/h chciał za dużo zarobić :devil3 Dlatego też czasem warto poszukać bo można sporo zaoszczędzić :majk
105l 1979
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Zapłaciłeś bardzo mało :ok3 Tylko zależy jakie efekty tego piaskowania.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

A czy ktoś może stosował Karcher do piaskowania ? Ciekawi mnie jaka jest skutecznosc takiego zestawu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Łukasz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-12-17, 22:54
Lokalizacja: Wartkowo Kołobrzeg

Post autor: Łukasz »

Efekt ok. Facet od 8 lat piaskuje stare auta i nie tylko :ok3
105l 1979
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Zajżyjcie do mojego tematu w dziale "Pochwal się" na 2 stronie. Tam mam pytania w sprawie piaskowania.
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

Yanosik pisze:A czy ktoś może stosował Karcher do piaskowania ? Ciekawi mnie jaka jest skutecznosc takiego zestawu. Pozdrawiam.
Dawniej takie cudo stosowano w firmie, ale do matowania farby lub usówania drobnej rdzy, oczywiście tam gdzie nie dozwolone było piaskowanie na sucho, efekt nie był rewelacyjny jak na firmę. Obecnie stosuje się podobny system tylko że z inną myjką , taką która daje około 3000 bar,efekt jest trochę lepszy. po takim piaskowaniu na mokro trzeba odczekać aż metal dokładnie wyschnie (zrobi się lekki nalot rdzy) i nałożyć podkład reaktywny.
osobiście wolałbym pistolet do piaskowania na sucho(polecam z dyszą widiową cena około 200zł na alledrogo)
cen usłóg antykorozyjnych w firmie nie znam, ale z tego co pamiętam to 5 lat temu wypiaskowanie metra kwadratowego z zagruntowaniem kosztowało 22zł

[ Dodano: 2009-07-28, 22:55 ]
teraz podobno 60zł za metr
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

Yanosik pisze:A czy ktoś może stosował Karcher do piaskowania ? Ciekawi mnie jaka jest skutecznosc takiego zestawu. Pozdrawiam.
używałem do felg. o kant du#y rozbić taką robotę. jako tako schodziła warstwa lakieru nałożonego pędzlem, albo sprejem. fabryczny lakier pozostał praktycznie bez uszkodzeń. pozatym 25kg piasku znika w mgnieniu oka.
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
ODPOWIEDZ