kapsle na koła

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
gawron
Posty: 11
Rejestracja: 2009-07-07, 08:40
Lokalizacja: warszawa/przysucha
Kontakt:

kapsle na koła

Post autor: gawron »

witam!
na wstepie chcialbym sie przywitac!
konto zarejestrowalem przed chwila a swoja syrene kupilem tydzien temu-105L 79r.

od poprzedniego właściciela dostałem kapsle na kola ale, jak sie okazalo, bez spinek.

czy macie pomysl gdzie takie spinki zdobyc?

z gory dziekuje za odpowiedz!

pzdr-pawel
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Muszę Cię zmartwic. Jeżeli masz chromowane kołpaki jak w Żuku to musisz do tego mieć specjalne felgi z zapinkami, takie były montowane do chyba '79, po czym w ramach zubożenia syren zastosowano plastikowe "kołpaki", takie które wchodziły wwewnętrz felgi i wystawały poza obrys felgi.
gawron
Posty: 11
Rejestracja: 2009-07-07, 08:40
Lokalizacja: warszawa/przysucha
Kontakt:

Post autor: gawron »

cholera, szkoda..

a nie ma innego patentu zeby je przymocowac?

a moze by je przykleic czyms? tylko za bardzo nie mam pomyslu czym..:)

dzieki Karol!!
Awatar użytkownika
Łukasz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-12-17, 22:54
Lokalizacja: Wartkowo Kołobrzeg

Post autor: Łukasz »

Możesz sam dogiąć takie uszy i przyspawać i będzie git , ewentualnie zakup felg
105l 1979
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Ta blaszka ma sprężynować, także nie polecam żadnego klejenia i spawania. W przypadku pęknięcia lub odklejenie tracisz kołpak a może i zniżki OC
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Kolega ja też na 4 najładniejszych moich felgach nie miałem tych blaszek. One są nitowane do felgi tak więc jeśli masz jeszcze jakiś komplet starych felg to rozwiercasz po prostu te nity.
W nowych felgach wiercisz otworki (jest na nie miejsce, bo felgi są identyczne tylko bez tych zaczepów) i przykręcasz te blaszki na śrubki i jest gitara. Kwestia tylko czy zdobędziesz takie blaszki oryginalne. Żadnych innych nie polecam. A starych pordzewiałych czy krzywych felg jest sporo (Żuk, Nysa, Warszawa, Syrena).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja właśnie będę robić to samo co pisał kolega siesicki, to najlepszy sposób na pożyczenie spinek z innych felg :ok3 Tylko pytanie: Lepiej nitować czy przykręcić?
gawron
Posty: 11
Rejestracja: 2009-07-07, 08:40
Lokalizacja: warszawa/przysucha
Kontakt:

Post autor: gawron »

chyba pokusze sie o to wiercenie bo.. kapsle musza byc!!! :)

dzieki za pomoc!
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Odnośnie tego że one ""muszą sprężynować"" --a więc nie należy ich dorabiać z byle czego-- to mam wątpliwości !! Sam nie dorabiałem, ale te blaszki bardzo łatwo dają sie podginać i wygląda na to ,że nie są spręzyste ale zwyczajne !!! Po prostu są z dość grubej blachy a taka blacha jest dość sztywna - na tyle że sama w czasie jazdy sie nie wyprostuje .......Więc w ostatecznym razie można by w długie wieczory zimowe samemu sobie dorobić z blachy 2---2,5 mm. Ale fakt--jest to upierdliwe i lepiej wyukorzystać starą felgę od czegos żukowskiego i z niej wymontować ( jeśli nitować to na nity stalowe !!).
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

dokładnie tak, z wiertarą na złom, rozwiercić 20/25 nitów, nawiercić felgi, przynitować, voila.
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Najlepiej przynitowac.
Felgi te bez blaszek posaidaja miejsca fabryczne gdzie powinny przychodzic blaszki weic nie ma problemu.
Blaszki wes z jakiegos zuka ze zlomu .
Jest tez opcja kupienia nowych np do VW GOLFA I w ASO (cena groszowa) tylko niewiem czy beda pasowac rozmiarowo do konca
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
ODPOWIEDZ