Panowie! Oszalałem - kupiłem Zyrene!

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
raV_rucinski

Panowie! Oszalałem - kupiłem Zyrene!

Post autor: raV_rucinski »

Witam Panów Serdecznie!
Jako umiarkowany wróg Zyrenek, postanowiłem takową zakupić dnia jednego. A że już tkai jestem, że sie 2 raz nie namyślam, jak postanowiłem, takoż uczyniłem.
Wszedłem w posiadanie pięknej, ale jakże zmęczonej Zyreny 105B z roku pańskiego 1982 (gdyż lubię samochody praktyczne - w sensie pakowności, nie bezawaryjności, czy ekonomiki :) ). Jeszcze jej dobrze nie przywiozłem pod dom, a już była kupa śmiechu. I to mnie przekonało, że Zyrenę trzeba mieć.
Ale, jako, że jestem niestety wynalazcą do kwadratu, to ciągle mi nie daje spokoju temat modyfikacji mojej zyreny celem zrobienia auta do jazdy na codzien. Projekt jest prosty - maksymalnie oryginalna byda - full seria i do tego kosmos dół. Takie są wstępne założenia.
I ty prośba do Panów - jakie dalsze wytyczne? Silnik przód, to jasne, ale napęd? Przód, tył? A może 4x4? Z takiego Passata Synchro? Albo Łada Niva? A może zwyczajnie - Silnik i skrzynia Passat i przód napęd? A może tylny napęd - np. fiat 132? Czekam na sugestie i dziękuję za pytania "Ale po co?". bo odpowiem jak zwykle "Bo mi wolno!". Historie o niszczeniu dorobku motoryzacji polskiej też mnie już nie kręca - auto ma jeździć, nie chce mi się pod nim leżeć 7 dni w tygodniu.
Pozdrawiam, raV_ruciński
PS: A oryginalną 104, to i tak sobie kiedyś kupię, mimo, że żona twierdzi, że Zyrena śnierdzi skarpetą! :)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

A może silnik Tico? Pojemność 0,8 litra, trzy cylinderki i 50 koni mocy. Idealny zamiennik w postaci czterosuwu. :D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
raV_rucinski

Post autor: raV_rucinski »

Witam!
Samego silnika bym nie zmieniał - jak już, to razem ze skrzynią. Stąd szukam czegoś typu wzdłóżny silnik, przedni napęd - typu Passat. A jeżeli nie, to przejde na opcję tylnego napędu. Będzie to poważniejsza robota, ale mam sporo szpeji od Kanta 125p, stąd może to potanić operację. Aha - zawieszenie przednie myślę zastosować od Skody 105 - proste i myślę skuteczne.
Pozdrwiam, czekam na dlesze propozycje.
raV
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

najlepiej skontaktuj się z jessim jamesem z monster garage. on napewno cos poradzi !
raV_rucinski

Post autor: raV_rucinski »

Jogurt pisze:najlepiej skontaktuj się z jessim jamesem z monster garage. on napewno cos poradzi !
Słuszna uwaga!
A masz może maila do niego? Bo gdzieś miałem, ale zgubiłem :lol:
ODPOWIEDZ