"5 szlif"

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

"5 szlif"

Post autor: SyrHarMer »

Kto ma pomysł na piąty szlif cylindrów ?
Dużo bloków cylindrów po czwartym szlifie praktycznie idzie na złom. lub jako pamiątka na półkę !Jeden z mechaników z którym rozmawiałem stwierdził ! - Poszukajcie zamiennik tłoka i dopasujcie coś (tłok)na piąty szlif ! "Mięsa" w cylindrze jeszcze jest dużo i na pewno jeszcze z powodzeniem mógłby być piąty, a "może " na siłę szósty szlif ! Chodzi o to, żeby dać następne życie cylindrów przeznaczonych na złom !!! Jest nas na Forum wystarczająco dużo - może macie pomysł od czego podszedł by - następny tłok na "5 szlif" ?? Na pewno macie leżeć na półkach bloki po czwartym szlifie ??? - Co planujecie z nimi zrobić ???
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Nie wiem czy znajdziesz tłoki , żeby były te same czasy rozrządu. W s31 ten numer przechodzi z tłokami z wartburga. Ale ja bym kwadratowych jak nie wymyślał, tylko w przypadku niemoŻności zakupu bloku nadającego się do szlifu oddałbym do tulejowania. Na szybko znalazłem za 800zł otwór, aczkolwiek kolega opowiadał, że w Katowicach jest zakład co tulejuje dwutakty ponoć po 200, ale średnio mi się chce wierzyć w takich samarytaninów...
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

syreniarz1992, Zobaczymy - może ktoś eksperymentował w tym temacie ! Nie wierzę, że coś się nie znajdzie ! Na świecie jest tyle pojazdów, że musi się znależć ten jeden jedyny na 5 szlif tłok !
Pamiętam czasy jak miałem WLA 42 ! Też był problem z tłokami - i jak się okazało znależliśmy antidotum na ten problem ! Podeszły idealnie tłoki od Skody z małą różnicą - miały wypukłe denka, a HD miał płaskie Ale w sumie dostał większe sprężanie zatem zwiększyła się moc ! Chodził jak pszczółka ! Tam była jednak mała różnica HD to czterosów, Syrena dwusów ! Nie zmienia to jednak faktu ,że tłoki w tamtym przypadku i w tym były pełne - zatem ??? Tak jak mówię szukam coś dla bloków skazanych na odstawkę !! :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Tłoki z Wartburga
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kozichwost, Nie bardzo ! - bo :
silniki 2 cylindrowe S-15 tłoki - (w uproszczeniu) mają wymiary od 76 (nominał) do 77 mm (4 szlif)
silniki 3 cylindrowe S-31 jw......jw......................jw....jw..........jw 70..jw..........jw 71..jw....jw
W Wartburga nie zagłębiałem się, ale tak jak piszesyreniarz1992, po 4 szlifie w S-31 idzie Wartburg

W przypadku S-15 może DKW lub P-70 , nie wiem jeszcze ! Zobaczymy ! Sprawa jest rozwojowa !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Nie pamiętam, jakie wymiary maja tłoki do petki, ale kosztują półtora koła za komplet
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

syreniarz1992, Ja myślę, że ceny tłoków w tym przypadku nie odgrywają pierwszo planowej roli !
Chodzi o coś więcej, chodzi o ratowanie i tak okrojonych już mocno oryginałów ! Huty nie wrócą już nigdy tego co przetopiły ! Popatrzcie na inne stare samochody ! Praktycznie można odbudować od nowa na oryginalnych częściach, bądż replikach z terażniejszej produkcji ! Tylko Syrena - samochód Polskiej konstrukcji (w pełni) jest upośledzony ! - szkoda....
Dlatego proponował bym - poszukajmy to rozwiązanie razem ! :szampan :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
wezyr
Posty: 7
Rejestracja: 2017-12-04, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wezyr »

Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

wezyr, - może i podejdzie, ale średnica tłoka to nie wszystko ! Trzeba dokładnie wiedzieć wymiary tego tłoka - od osi sworznia do brzegu denka ! Nie wiem, czy dwa pierścienie dadzą sobie radę ? Tu muszą fachowcy się wypowiedzieć !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

SyrHarMer pisze:syreniarz1992, Ja myślę, że ceny tłoków w tym przypadku nie odgrywają pierwszo planowej roli !
Chodzi o coś więcej, chodzi o ratowanie i tak okrojonych już mocno oryginałów ! Huty nie wrócą już nigdy tego co przetopiły ! Popatrzcie na inne stare samochody ! Praktycznie można odbudować od nowa na oryginalnych częściach, bądż replikach z terażniejszej produkcji ! Tylko Syrena - samochód Polskiej konstrukcji (w pełni) jest upośledzony ! - szkoda....
Dlatego proponował bym - poszukajmy to rozwiązanie razem ! :szampan :ok3
Ja myślę, że zawsze wydawanie pieniędzy z sensem ma pierwszoplanową rolę. Tulejujesz na nominał i masz nominałów skolko ugodno, a potem to możesz szlifować, a nie kupować tłoki za cenę tulejowania.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

syreniarz1992, Tyż prowda ! Każdego wybór ! Tylko jeszcze porządna, sprawdzona firma z tradycją, która to zrobi !? Kto ma wiedzę ? :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
ODPOWIEDZ