Problem z rejestracją Syreny

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SeG
Posty: 8
Rejestracja: 2018-03-28, 20:44
Lokalizacja: Środa Wlkp

Problem z rejestracją Syreny

Post autor: SeG »

Witam szanowne grono.

Po półtora roku dłubania, wreszcie spełniłem swoje marzenie i doprowadziłem swoją Syrenkę do stanu idealnego, kończąc tym samym jej remont.

Chciałem zarejestrować Syrenkę i wyszły kredki :F .

Wróćmy do początku tej historii:

Zakup był spontaniczny, trafiła się okazja, blisko domu, za fajną cenę. Zadzwoniłem, dogadałem się i pojechałem po nią. Przy zakupie w częściach znalazłem jedną tablicę rejestracyjną i oprócz tego, co się dowiedziałem to jestem jej czwartym właścicielem, czyli umowę kupna/sprzedaży mam spisaną z trzecim właścicielem. Dowodu nie dostałem, ponieważ właściciel informował mnie, że jest zagubiony, (syrena prawie 10 lat stała w stodole) przy rejestracji na żółte blachy, co chciałem zrobić, to nie problem.

Wczoraj okazało się, że po podaniu numerów ramy widzi ją CEPIK i jest jeszcze zarejestrowana na pierwszego właściciela (Numer rejestracyjny się zgadza). Więcej pani w okienku nie chciała mi powiedzieć, zasłaniając się RODO.
Z tego wynika, że drugi oraz trzeci właściciel jej nie przerejestrowali na siebie, oczywiście żaden z nich nie posiada umowy kupna/sprzedaży.
Wyszło więc, że nie ma ciągłości umów...

Popełniłem błąd nie sprawdzając jej przy zakupie i nie mam pomysłu co teraz zrobić.


Próbować szukać pierwszego właściciela? Zdaje mi się, że już go może nie być na tym świecie. :???:
Ostatnio zmieniony 2020-07-21, 09:18 przez SeG, łącznie zmieniany 1 raz.
Królowa 105L
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Re: Problem z rejestracją Syreny

Post autor: PYJTERSON »

SeG pisze:Witam szanowne grono.

Po półtora roku dłubania, wreszcie spełniłem swoje marzenie i doprowadziłem swoją Syrenkę do stanu idealnego, kończąc tym samym jej remont.

Chciałem zarejestrować Syrenkę i wyszły kredki :F .

Wróćmy do początku tej historii:

Zakup był spontaniczny, trafiła się okazja, blisko domu, za fajną cenę. Zadzwoniłem, dogadałem się i pojechałem po nią. Przy zakupie w częściach znalazłem jedną tablicę rejestracyjną i oprócz tego, co się dowiedziałem to jestem jej czwartym właścicielem, czyli umowę kupna/sprzedaży mam spisaną z trzecim właścicielem. Dowodu nie dostałem, ponieważ właściciel informował mnie, że jest zagubiony, (syrena prawie 10 lat stała w stodole) przy rejestracji na żółte blachy, co chciałem zrobić, to nie problem.

Wczoraj okazało się, że po podaniu numerów ramy (517828) widzi ją CEPIK i jest jeszcze zarejestrowana na pierwszego właściciela (Numer rejestracyjny się zgadza). Więcej pani w okienku nie chciała mi powiedzieć, zasłaniając się RODO.
Z tego wynika, że drugi oraz trzeci właściciel jej nie przerejestrowali na siebie, oczywiście żaden z nich nie posiada umowy kupna/sprzedaży.
Wyszło więc, że nie ma ciągłości umów...

Popełniłem błąd nie sprawdzając jej przy zakupie i nie mam pomysłu co teraz zrobić.


Próbować szukać pierwszego właściciela? Zdaje mi się, że już go może nie być na tym
świecie. :???:

Prawnie może pomóc kolega Motonita.

Poczytaj jego posty.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Trabik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-03, 14:28
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Trabik »

Może uda Ci się dojść do pierwszego właściciela po dowodzie rejestracyjnym i z nim spisać umowę?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

JAK wpakowac sie w kwas ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
szpulek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-07-20, 23:08
Lokalizacja: Szałsza k/Gliwic

Post autor: szpulek »

Znawca nie jestem, ale rejestracja na zabytek wymaga ostatniej umowy. Ciągłość potrzebna jest do białych blach. Ciekawe, ze Pani zasłoniła sie rodo, a jakim przepisem to podparla? Głowa do góry, rozwiazanie musi sie znaleźć.
Moje samochody: CarBlog.pl
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jak pojazd w cepiku musi byc ciagłosc umów
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Grzes1986
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-04, 19:55
Lokalizacja: Grójec

Post autor: Grzes1986 »

Witam wszystkich.
Mam taki problem z moją nie dawno zakupioną syrenką 105l mianoicie jest pojazd skreślony z ewidenci ma obcięty róg i zdane tablice. Pani w WK powiedziała że jak to jestem w jej posiadaniu jak pojad jest skreślony (zezłomowany) tylko tego nie ma w papierach zapisane że został zezłomowany i czy mogę to jakoś naprostować żeby ją zarejestrować. Pojazd skreślony z ewidenci styczeń 1996r.
Grzegorz M
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kolego :) 2 tematy ... zaśmiecasz troszke :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Grzes1986
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-04, 19:55
Lokalizacja: Grójec

Post autor: Grzes1986 »

Chciałem przerzucić w odpowiedni temat ale nie można usunąć
Grzegorz M
ODPOWIEDZ