Uszczelka szyby przedniej - skąd?

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Uszczelka szyby przedniej - skąd?

Post autor: DizzyX »

Cześć.
Jakie macie źródło zakupu uszczelek szyby przedniej do Syreny?

Dłuższy czas temu kupiliśmy z ojcem komplet uszczelek na MotoWeteranie (nowe, chyba od Skeda, jeśli się nie mylę). Teraz przyszedł moment, w którym ojciec ze znajomym chcą wstawić szyby i ni hu hu.

Generalnie uszczelki są za sztywne, nawet jak są grzane na słońcu czy w gorącej wodzie nie da się ich poprawnie założyć na rogach, wywijają się, dodatkowo uszczelka przedniej szyby była za długa.

Jestem o tyle zdziwiony, że raczej nie słyszałem negatywnych opinii na temat ich uszczelek, a tu taki klops :) może - znając moje szczęście - akurat trafiłem na felerną partię? :lol:

Nie zmienia to faktu, że teraz jesteśmy w kropce. W tym momencie to możemy kupić nawet z metra, dociąć i skleić (czytałem, jakie są "jaja" z montażem szyb w Syrenach i długością uszczelek), ale kwestią jest jedno - GDZIE kupić DOBRE uszczelki, które będą miękkie? Może ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę?
To samo tyczy się uszczelki tylnej szyby.

Od razu piszę - nie ma możliwości złożenia na starych, były w bardzo kiepskim stanie i wręcz rozpadły się przy demontażu...
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kupowałem od Skędy i po 3 dniach walki usiadły na przodzie i tyłu bez klinów :P

Są ok ale trzeba mieć na nie sposób :)
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Tomasz to podzieliłbyś się tym sposobem, po to jest forum
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Koledzy. Ja nie dalej jak w maju zakładałem nową uszczelkę do przedniej szyby (kupiona u Skędy). Owszem nowe uszczelki trudniej zatrzymać na miejscu szczególnie na "rogach", ale nie miałem najmniejszego problemu z założeniem.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Włodek1954
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-23, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Włodek1954 »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post ;) Chciałbym odświeżyć temat. Zabieram się za chwilę za remont 105 z 77r i kompletuje potrzebne części. Uszczelki szyby przedniej i tylnej są juz niestety mocno zmęczone i chciałbym zakupić nowe. Widziałem takowe u Skedy i na CzasPRL. Czy macie doświadczenie w tej materii czy to ten sam producent? Czytałem na forum że z tymi od Skedy trzeba sie trochę nagimnastykować ale jak juz się uda to trzymają fason ;) Ktoś z Was montował od CzasPRL?
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

ja kupiłem na polmozbt bielsko ciężko weszły ale są ok
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Ja pomogłem sobie stosując mocną szarą taśmę no i ludwik...
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

najlepiej sie to zaklada w 3 osoby.zakladasz uszczelke na szybe w rowek gdzie powinien byc rant budy wsuwasz dookola mocny miekki sznurek z koncowkami na srodku dolu,psikasz uszczelke woda z plynem do naczyn.nakladasz z tym wszystkim symetrycznie komplet do budy.dwie osoby po jednej i po drugiej stronie dociskaja szybe,a jeden od srodka ciagnie bardzo mocno za sznurek raz z jednej ,raz z drugiej.na rogach ten twardy kolnierz wewnetrzny wpyczhalem do srodka od zewnatrz takimi twardymi plastikowymi lyzkami do zdejmowania spinek i tapicerki samochodowej.klin nabijalem gumowym mlotkiem przykladajac twarda plastikowa szpachelke do wczesniej spryskanego plynem do naczyn klina i uszczelki.poczatek klina wpychalem paluchami do tego rowka wczesniej czyms go rozwierajac,a pozniej juz gladko szlo tak jak opisalem wczesniej.wewnetrznego klina jeszcze nie zakladalem i nie wiem ,czy wogole jest szansa ,zeby go nabic,a szczegolnie na dolnej czesci przedniej szyby.mam nadzieje,ze w miare prosty sposob to opisalem i jakos pomoglem.pozdrawiam :piwo:
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Dopowiem tylko do tego co napisałeś black7 żeby nie dopychać szyby zbyt mocno bo można przez przypadek od środka rozerwać sznurkiem uszczelkę. Kiedyś używaliśmy do wciągania nie sznurek tylko przewód z instalacji samochodowej, miedziany w izolacji, fajny bo okrągły i się ślizgawki na płynie typu ludwik.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Wkładałem szybę Jeepa Wylisa . Lakier jak oryginał.
Matowy khaki. Po Ludwiku zaczął się łuszczyć :zdziwko
motomania na luzie
ODPOWIEDZ