Resory jaka długość i wysokość po regeneracji.

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Resory jaka długość i wysokość po regeneracji.

Post autor: emski »

Witam.

Ostatnio oddałem resory do przekucia, bo miałem jeszcze dwa dodatkowe i chciałem je zregenerować sobie. Robiłem to we Wrocławiu. Bardzo sympatyczni goście. Widać, że resory robią już od bardzo dawna. Gdy wyciągnąłem Glinkę, żeby pokazać mu na jaką wysokość przekuć resory o mało co się nie obrazili.
Powiedzieli mi, że to co tam piszą to się nie zgadza z rzeczywistością, a resorów do Syreny to oni ze setki regenerowali za starych czasów i że zrobią mi je tak, że będę zadowolony i będzie dobrze.
No i po odbiorze mam tylny zamiast strzałki 130 mm jak pisze Glinka około 190 mm.
Trochę się przeraziłem bo teraz jak mierzyłem to do osi która leży w garażu to brakuje mi około 10 mm to tego aby resor oparł się o ślizgacz. Mówię, że robiłem to w stanie spoczynkowym tzn. nie doginałem nijak resoru. I teraz mam pytanie czy to jest OK?
Czy jak założę taki resor do auta to się on ułoży na tyle że będzie w ślizgaczu? Nie chciałbym żeby mi się wysunął w trakcie jazdy ... albo przy podnoszeniu auta a podnośniku, gdy resor nie będzie obciążony.
Co o tym sądzicie? Jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tyle co wiem z doświadczenia to resor siądzie.
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

To na bank :ok3 Tylko pytanie o ile i czy da radę go zamontować o_O
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

siesicki pisze:oddałem resory do przekucia
A widziałeś jak oni "kuli" te resory? Czy naprawdę kuli czy tylko wyginali pióra na zimno?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Po wygięciu to możliwe że wypadnie ale po dobrym kuciu to na bank będzie git :ok3
Ja o resory się nie martwie mój tata to mistrz w takich sprawach :majk :faja
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Ciężko się wkłada taki resor........trzeba go prostować podpierając czymś i opuszczając pojazd, albo dodatkowym podnośnikiem śrubowym......śmierć w oczach bo jak sie omsknie to człeka zabije.. Nie bardzo juz pamiętam, ale zdaje sie ze resory nie są w stanie wysunąć się w trakcie jazdy (gdy sie już uda). Tam jakoś sie klinuje resor o tę śrubę z tulejką w uchu (mowa oczywiście o tylnim res)..
Ogólnie--bez paniki....po 1 miesiącu on siądzie tak że będzie norma.
PS. Resory przekuwa sie na zimno.. Ostatecznie można lekko ogrzać ale nigdy nie na gorąco.. W domu po prostu trzeba mieć kawałek szyny tramwajowej ze złomowiska i na tej szynie walimy go młotkiem----sam sie przekuwa w długie wieczory---przynajmniej wiemy że jest dobrze zrobione bo te chamy w warsztatach poptrafią go złamać i pęka na samochodzie.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Dobry wieczór :) Mam prośbę, czy ktoś kto ma luzem przedni resor (ale nowy) mógłby zmierzyć na jaką wysokość on mniej więcej"stoi" tak jak te:

Obrazek

Teoria książkowa swoją drogą, ale z ciekawości pytam, gdyż u mnie resor wyjęty jest znacznie wyższy od używanego w dobrym stanie (ten z przodu)
Niestety ten wyższy ma dorabiane kilka piór, więc musi odejść w niepamięć :???: dlatego pytam

:wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Z przodem masz mniejszy problem bo masz zderzaki zarówno na do skrajnego położenia dolnego jak i górnego. Przymierz resor do ramy. Jak w stanie spoczynku będzie opierał się o dolne zderzaki to będzie OK. No chyba, że ma strzelone któreś pióro i nie widać pęknięcia.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ