przymusowy przegląd

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

przymusowy przegląd

Post autor: majeniu1810 »

mam pytanie
słyszałem gdzieś, coś, jakoś , że ma podobno być obowiązek robienia corocznego przeglądu pod grozbą kary finansowej ???
wiadomo jak było do tej pory wiele ludzi opłacało składki OC , a ponieważ że pojazd nie zdatny do jazdy lub w czasie remontu to przeglądu brak .
czy ktoś ma jakieś info????????
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Gdzie takie herezje sieją?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Niestety teź o tym słyszałem od diagnosty. Wszystko by osuszyć posiadaczowi pojazdu kieszeń :F
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Buahahahahahaha ale głupoty piszecie.OC wykupisz nawet jak auto masz niesprawne i na papierze....Ale z przeglądem już musisz miec auto i to w dodatku sprawne! Więc nie ma mozliwosci ,żeby coś takiego wprowadzic.

Prawdą jest,ze było tak,ze jak nie miałes przeglądu a jechałeś po drodze to zabierali Ci dowód a teraz dodatkowo dostaniesz mandat,żebyś miał nauczkę.Są takie porpozycje zmian. Więc zapewne o to chodzi. A Wy jak zwykle jeden coś usłyszy, nie zrozumie i sieje pierdoły,że musze remont zrobić w rok bo auto przegląd ma mieć co roku....Buahahaha
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Swego czasu pojawiły się artykuły (np. http://www.motofakty.pl/artykul/badanie ... episy.html ), zgodnie z którymi w przypadku robienia przeglądu technicznego wykonywanego po utracie ważności poprzednich badań technicznych, stawka będzie wyższa dwukrotnie od normalnej. Zobaczymy jednak co zrobi nowa władza.
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Totalny bezsens. Tzn że dzień przed przeglądem rozsypie się coś, nie wiem silnik, hamulce cokolwiek z rzeczy naturalnie zużywających się bądź psujących się, nawet w 2-3 letnim aucie są usterki, warsztat tego nie zrobi w dzień czy dwa i to miałoby oznaczać karę finansową? Wątpię by to przeszło, choć też o tym słyszałem.
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Jednak się nie zgodzę, że to jest bez sensu. Prawdziwy sens polega na tym, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy od kierowców, więc pomysł jest super!!! :F
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

:ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Tomek223T pisze:Wątpię by to przeszło, choć też o tym słyszałem.
Kolego w tym kraju wszystko jest możliwe :fire
Gdyby ktoś mi 20 lat temu powiedział, że trzeba będzie jeździć na światłach w biały dzień w środku lipca to popukałbym się w czoło chociaż chodziłem jeszcze wtedy do podstawówki...
To samo z ciągłością OC, pierwszeństwem rowerzysty na pasach czy względem samochodu skręcającego w prawo...
Samochód ma obowiązek zatrzymać się w miejscu ponieważ jakiś DEBIL hipster na ostrym kole wpada sobie pełnym rozpędem na pasy i to on jest na prawie. Do czego to doszło.

Zresztą nie dalej jak miesiąc temu o mały włos przeszłyby przepisy gwarantujące bezwzględne pierwszeństwo pieszym ZBLIŻAJĄCYM się do pasów.
Czyli ...uj jakieś babki mohery zatrzymują się pogadać przy pasach a 18-sto kołowy TIR po heblach... :klnie

Nic mnie już nie zaskoczy. Nigdy nie mów nigdy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

KIEROWCA pisze:
Tomek223T pisze:Wątpię by to przeszło, choć też o tym słyszałem.
Kolego w tym kraju wszystko jest możliwe :fire
Gdyby ktoś mi 20 lat temu powiedział, że trzeba będzie jeździć na światłach w biały dzień w środku lipca to popukałbym się w czoło chociaż chodziłem jeszcze wtedy do podstawówki...
To samo z ciągłością OC, pierwszeństwem rowerzysty na pasach czy względem samochodu skręcającego w prawo...
Samochód ma obowiązek zatrzymać się w miejscu ponieważ jakiś DEBIL hipster na ostrym kole wpada sobie pełnym rozpędem na pasy i to on jest na prawie. Do czego to doszło.

Zresztą nie dalej jak miesiąc temu o mały włos przeszłyby przepisy gwarantujące bezwzględne pierwszeństwo pieszym ZBLIŻAJĄCYM się do pasów.
Czyli ...uj jakieś babki mohery zatrzymują się pogadać przy pasach a 18-sto kołowy TIR po heblach... :klnie

Nic mnie już nie zaskoczy. Nigdy nie mów nigdy.




W skrócie to co krytykujesz nazywa się kulturą na drodze, szeroko stosowana jest w krajach ucywilizowanych...
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

A jaka to kultura? Raczej chęć dokopania kierowcom za wszelką cenę. Co jest łatwiej zatrzymać? Rower czy tira?
Nas zawsze od przedszkola uczono że na krawężniku trzeba się rozejrzeć czy nic nie jedzie i dopiero wchodzimy na pasy.
Ta "kultura" czyni z pieszych i z rowerzystów święte krowy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Wszytko zależy od ludzi. Jeden faktycznie rozejrzy się i wejdzie w miarę odpowiednim momencie tak by to nie zagrażało niczyjemu życiu, drugi celowo wskoczy pod maskę 'bo mu wolno!' Podobnie jest z kierowcami, jeden pojedzie w miarę bezpieczną prędkością, inny nie zważa na nikogo i robi z terenu zabudowanego tor wyścigowy. Z OC jest podobnie. Jeśli nie będą tego pilnować i karać a OC byłoby na zasadzie nie jeździsz nie płacisz to 3/4 użytkowników by nie płaciło OC. W innych krajach można zrobić takie rzeczy, ale nie u nas. Póki nie zmieni się nasza czyt. polaków mentalność, to nie ma o czym gadać.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Swoją wypowiedzią właśnie udowodniłeś że Polacy to naród wiecznych niewolników którym potrzebny jest okupant i zamordyzm.
Popuścić trochę smyczy to sami zaczną sobie komplikować życie ponieważ zamiast myślenia na wszystko musi być paragraf.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

KIEROWCA pisze:Swoją wypowiedzią właśnie udowodniłeś że Polacy to naród wiecznych niewolników którym potrzebny jest okupant i zamordyzm.
Popuścić trochę smyczy to sami zaczną sobie komplikować życie ponieważ zamiast myślenia na wszystko musi być paragraf.

Bo tak jest.... Polak zawsze będzie kradł, miał przepisy głęboko, nie będzie kar to i nie będzie porządku. Kombinatorstwo zostało po komunie głęboko w nas.

Widać też nie byłeś chyba nigdy w większym mieście gdzie np przechodzień musi czekać parę minut jak jest przejście na drodze 4 pasmowej, bo nikomu nie w głowie żeby się zatrzymywać.
Myśleć powinni i jedni i drudzy, z tą różnicą że to pieszy ma do utraty życie, Ty co najwyżej prawo jazdy i w ostateczności kilka lat...
Osobiście też się nie zatrzymuję przed pasami (chyba że pada deszcz, to się zatrzymuję bo sam bym nie chciał moknąć) ale jak zmienią przepisy to się będzie trzeba podstosować i tyle.
Z tego co pamiętam ustawa o tym przejściu pieszych miała być poprzedzona 2 letnią edukacją społeczną, tylko czy to Polak za kółkiem czy na pasach to każdy chce mieć swoją rację...
Mercedes 200 W110 - 1965r.
mewaszame
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-05, 12:49
Lokalizacja: 58-200 Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: mewaszame »

Przegląd nigdy nie wychodzi na gorsze.
ODPOWIEDZ