Numery renowacyjnych lakierów...

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Żuczek, niby tak, ale chciąłem mieć syrenę z takim czymś jak bła orginalna syrena :) takie lekko pólpołysk :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
bonzi205
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-03, 02:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bonzi205 »

Żuczek pisze:renolakim to se mozna garnek wymalowac a nie auto... niby jest tanszy ale schodzi go wiecej... niezabardzo da sie robic pożadnych w pylek w razie co.. niema tego pluysku co akryl.. juz niemowie o polerowaniu tego ustrostwa... i bardzo szybko traci polysk....

co do kolorow to niema co szukac po paletach jak sie nie maluje calej... a nawet jak sie maluje i chce miec identyczny jak wczesnie to dorobic z elementu i z glowy...
Mój znajomy dorabiał lakier gdzieś w okolicach Marsa, Żołnierskiej, Chełmzyńskiej dokładnie Ci teraz niepowiem bo jakoś tego nie zarejestrowałem wiem ,że gdzieś po drodze z Rębertowa. Naprawdę super mu podebrali kolorek. Jutro mogę się go zapytać i jak coś to napiszę wieczorkiem. Napewno odradzam mieszalnię w Falenicy.
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

Ktoś tam chciał fotki z ral 1015
tylko że fotki są robione przy zachodzącym słońcu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rubens
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2012-07-02, 10:13
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Rubens »

Może się komuś przyda.
Swoją Syrenę kupiłem w 99% odmalowaną ( cała buda, wnętrze - niestety bez deski rozdzielczej i słupków przednich - swoją drogą wielka głupota) - dostałem do niej pudełko z lakierem a na nim numer F234 ( Fiata F234 kość słoniowa(avorio antico,elfenbein).
Okazuje się że to kolor z palety Fiata 125 roczniki 1968-1983.
Gdyby nie to, że deska ma swoje 36 lat, to kolor byłby praktycznie identyczny.
Tak więc poza wspomnianymi RAL-ami i L87 (kość słoniowa jasna) można śmiało użyć F234.

Link dla ciekawych http://fiat125p.pl/kolo.html .
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Rubens, do syreny bardziej pasuje F234. L-87- moim zdaniem jest bardziej zbliżony do żółci od 234.

A odnośnie autorenolaku- rozumiem że niektórzy patrzą na cenę tego produktu. Ale moje zdanie jest takie- jeśli chcesz mieć auto zrobione solidnie to napewno tym shitem nie polakierujesz auta. Raz że walory estetyczne są jako-takie to jeszcze bariera antykorozyjna praktycznie żadna :???:
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A jeśli chodzi o kolor syren tych żółto-musztardowych, o kodzie lakieru oznaczanym na tabliczkach numerem 320, ja byłem ostatnio w pewnej lakierni i mi pani powiedziała że teraz ten lakier w nomenklaturze Reno ma numer 197 (albo 193, już nie pamiętam) i jakąś dodatkową nazwę "Giallo Primula". Ktoś coś wie więcej odnośnie tego koloru syren?
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

pietrekder pisze:A jeśli chodzi o kolor syren tych żółto-musztardowych, o kodzie lakieru oznaczanym na tabliczkach numerem 320, ja byłem ostatnio w pewnej lakierni i mi pani powiedziała że teraz ten lakier w nomenklaturze Reno ma numer 197 (albo 193, już nie pamiętam) i jakąś dodatkową nazwę "Giallo Primula". Ktoś coś wie więcej odnośnie tego koloru syren?
Znaczy się u Ciebie jest 320???
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No tak, u mnie jest 320 :-) A coś nie tak, bo nie wiem. :-)
Awatar użytkownika
nicnikt
Posty: 18
Rejestracja: 2006-08-22, 17:37
Lokalizacja: warrington
Kontakt:

kolor syreny FSO 234

Post autor: nicnikt »

Ja jak pierwszy raz malowalem syrene uzylem FSO 234 jast to kolor bezowy fiata.
Ale ostatnio dobierajac ten sam kolor z probnika zauwazylem ze dwie rozne firmy maja rozne odcienie tego lakieru.

lakier jednej firmy ten sam numer symbol wpada w lekka zielen. Cos na ksztalt koloru tla na stronie jak pisze post to wlasnie to zauwazylem. (Oczywiscie zalezy od kalibracji monitora :))

Druga firma robi kolor wpadajacy w szarosc.

Niestety nie pamietam nazw firm. Ale zwroccie an to uwage.

Dwa wzorniki ten sam numer i odcien inny.

Ten zielonkawy jest przyjemniejszy.:)

Zobaczymy co mi wyjdzie .
syrena 105 lux z 1980roku
mieszka w Warrington
w moim posiadaniu od 1998 roku
Rubens
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2012-07-02, 10:13
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Rubens »

Odcienie mogą się różnić między różnymi mieszalniami, dlatego trzeba domawiać zawsze w tym samym miejscu.
Mam ten sam problem.
Syrenę miałem lakierowaną w północnej części Polski, a teraz u siebie w okolicy ton koloru różni się od pierwotnego.
Będę musiał odleźć adres tej pierwszej mieszalni.
ODPOWIEDZ