syrena 104 -72r " smerfetka "

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

michalex ,przecież oddychanie mamy już opodatkowane [jedz w kurorty naszego wybrzeża bałtyckiego] to zobaczysz jak cie skasują ,a nie do niemiec :grinser
a tak na poważnie [jesteś w temacie ] wytoczyć sprawe z powództwa cywilnego
nie problem TYLKO NAPISZ MI JAK TO BĘDZIE DŁUGO SIE CIĄGŁO
a jak by było oc rowerowe to pwenie w czasie trwało by to krucej i szybciej [przecie te 2 słowa to to samo ] :zdziwko

i proszę nie patrzmy na realia ZACHODU [to inny świat i inne paragrafy
żyjemy tu i widzimy co mamy [burdel] :oops:
kombi
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

kombi pisze:nie problem TYLKO NAPISZ MI JAK TO BĘDZIE DŁUGO SIE CIĄGŁO
a jak by było oc rowerowe to pwenie w czasie trwało by to krucej i szybciej [przecie te 2 słowa to to samo ]
Będzie się ciągło dość długo, zależy od sądu. Ale jaki wniosek z tego należy wyciągnąć? Chyba jedyny logiczny jest taki, że należy uprościć postępowanie cywilne, które jest najbardziej sformalizowane w Europie, a nie wprowadzać kolejny przepis? :zdziwko

Druga sprawa - wypadki pieszych i rowerzystów zdarzają się rzadko. Trzeba mieć pecha, żeby się coś takiego zdarzyło. I tylko tacy pechowcy są nieszczęśliwi. A w przypadku oc dla rowerów nieszczęśliwi są wszyscy właściciele rowerów, a więc prawie wszyscy Polacy i wypadków przez to wcale mniej nie będzie. Skorzystają na tym jedynie zagraniczne koncerny ubezpieczeniowe, które sprzedają ubezpieczenia i garstka kierowców, którzy ponieśli szkodę.

Jak już jesteśmy przy przykładzie kolegi Bilego. Zakładam, że ma rower. Musiałby płacić wg. sugestii, która padła 50 zł na rok. Zderzenie z rowerzystą zdarza się raz w życiu, ale niech będzie raz na 30 lat. Przez 30 lat musiałby zapłacić ubezpieczalni 1500 zł tytułem OC. W dzisiejszej sytuacji i tak sprawę w sądzie wygra, tylko musi poczekać. Moje pytanie, czy warto siebie, kolegów, każdego Polaka posiadającego rower zmuszać do płacenia takich pieniędzy, tylko po to, żeby dostać odszkodowanie tylko nieco szybciej niż na drodze sądowej? To jest wylewanie dziecka z kąpielą.

A pomyśl sobie jeszcze, że nawet jeżeli to byłby wypadek Syreny z pojazdem mającym OC to i tak bez żółtych tablic na 98% trzeba by było wstąpić na drogę sądową, bo wypłacą śmiesznie niskie grosze.
Syrena 104, Syrena Bosto
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Mam serdecznie dość rowerzystów... :evil: Codziennie jadąc wieczorem spotykam, wyprzedzam, mijam kilku jadących bez oświetlenia, wielu ma ---głównie ci nastoletni w łbach na dodatek słuchawki, ignorują wszystkie znaki, jeżdżą pod prąd....
W okolicy jest kilka ścieżek rowerowych ale niestety połowa to ignoruje i jeżdżą po normalnych drogach.
Pytam..!!! Gdzie Policja ???!!!! Gdzie mandaty ???!!! Jak to durne towarzystwo wychować???

U mnie wszystkie rowery mają podwójne mocne oświetlenie i odblaski, na dodatek jak już koniecznie trzeba wieczorem jechać to obowiązkowo kamizelka.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

chciałem oznajmić , ze sprawa z kolizja mojej 104 zakończyła się szczęśliwie , chłopakowi zbytnio nic sie nie stało wyszedł po 3 dniach ze szpitala , policja uznała ewidentną winę nieletniego rowerzysty ( zresztą on sam podobno się przyznał do winy ) rodzice chłopaka okazali sie być bardzo w pożądku więc załatwiliśmy sprawę polubownie , i po łagodnej kalkulacji kosztów praktycznie przystali , na sugerowana prze zemnie sume odszkodowania , i wypłacili mi do ręki , wiec teraz , trzeba szybko klepać dach , wstawić szybę i szykować sarnę na bielski rajd
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

No to najważniejsze że wszystko skończyło się dobrze.
Ile czasu przewidujesz na naprawę swojego autka i czy dużo się przy tym narobisz.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Lesiu pisze:No to najważniejsze że wszystko skończyło się dobrze.
Ile czasu przewidujesz na naprawę swojego autka i czy dużo się przy tym narobisz.


generalnie , na chwilę obecną zamierzam tylko wyklepać dach , i wstawić szybę i przez najbliższy sezon jeździć jeździć z tym pogiętym błotnikiem , i maską , bo aby ja zrobić , musiał bym rozebrać cały przód do ramy , wyprostować , ramę i po pasować wszystko na nowo i malować cały przód , a przy okazji chce nanieść jeszcze kilka poprawek lakierniczych i nie dociągnięć pozostawionych po remoncie , a ze względu ze mam 105l w trakcie składania wiec , na poważnie 104 zajmę sie jak już będę miał poskładana i jeżdżącą 105l ( żeby mieć czym jeździć ) i dopiero za jakieś 1,5 roku zajmę sie na poważnie 104
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Lesiu pisze:No to troszkę szkód tym rowerkiem Ci narobił.
no trochę tak , z tym że teraz poprawie sobie nie dociągnięcia , i znowu będzie jak nowa po pomalowaniu , no ale niestety niema czasu ani warunków na zrobienie tego odrazu wiec trochę sobie poczeka ;/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja na te czas bym założył brzydką zjedzoną maskę z innym kolorem:)
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

ja na te czas bym założył brzydką zjedzoną maskę z innym kolorem:)
Ooo.. to jest pomysł :ok3 :devil3 :piwo: :piwo: :piwo:
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Tomasz pisze:
ja na te czas bym założył brzydką zjedzoną maskę z innym kolorem:)
Ooo.. to jest pomysł :ok3 :devil3 :piwo: :piwo: :piwo:


niema takiej potrzeby , bo maskę trochę poklepałem i nie wymaga narazie zmiany
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a na dachu mosz jakieś zaprawki? mam nadzieje że zmienisz kolor dachu przy następnym malowaniu
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

anabol pisze:a na dachu mosz jakieś zaprawki? mam nadzieje że zmienisz kolor dachu przy następnym malowaniu
no dach wyklepany i narzazie trysnąłem go na biało sprajem bez szpachlowania ale docelowo będzie malowany cały na nowo , i nie będe zmieniał ba to być nadal smerfetka z białą czapą
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

anabol pisze:...mam nadzieje że zmienisz kolor dachu przy następnym malowaniu
A dlaczego chcesz żeby kolega zmieniał kolor dachu. Według mnie w takim zestawieniu bardzo fajnie to wygląda i przez to jest charakterystycznym autem spośród Syren tego modelu.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Lesiu pisze:
anabol pisze:...mam nadzieje że zmienisz kolor dachu przy następnym malowaniu
A dlaczego chcesz żeby kolega zmieniał kolor dachu. Według mnie w takim zestawieniu bardzo fajnie to wygląda i przez to jest charakterystycznym autem spośród Syren tego modelu.


też tak uważam Lesiu , i dlatego tak ja pomalowałem po remoncie i tak też zostanie
ODPOWIEDZ