FSO Warszawa 125p 1.5c 1985r "2sazi2"

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jak na płaszczyznie?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

no chodzi mi o to ze tam gdzie było płasko olej nie spłynął do końca i tam było wdać jak się podzielił na olej i wode

No panowie wreszcie coś się rusza. W sobote planuje wyciągnąć silnik i przez ferie zrobic kapitalny remont zdjęcia w krótce dodam z rozbiurki

Dziś wieczór powinny być zdjęcia z miejscówki w której zimuje fiacior ;d

ADD

no i zdjęcia już są ;d

tak sobie fiacior zimuje ;d

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

regularnie go odwiedzam i drapie za uchem :faja :faja

jak już pisałem najprawdopodobniej w sobotę wyciągne silnik podstawa jest zrobienie panewek bo słychac je już na potęgę ale pewno będzie też i szlif od razu ;d malowanie i czyszczenie wszystkiego i spowrotem do budy :D w marcu mam w planie jeżdzić nim na praktykę a potem pewno będe bral się pomału za blacharke

[ Dodano: 2012-01-29, 12:34 ]
Silnik już wyciągniety wszystko szło ładnie pieknie i bez komplikacji mały problem był z 2 rurką bo nie było jej gdzie sciągnąć bo przystawiało do fartucha czas pracy ok 5h we 2 osoby

niestety nie mam zdjęć z samego procecu podnoszenia bo się zagapiłem :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

następna aktualizacja dopiero ok piątku będzie bo niestety albo stety wyjeżdzam do roboty będzie kasa na części :D :D

[ Dodano: 2012-02-08, 01:27 ]
Silnik wstępnie rozebrany w dniu dzisiejszym wszystko szło pięknie i glado dopóki nie przyszło odkręcić koła pasowego wału ;d po prostu brakło mi klucza ;d ale to się jutro zozkręci reszta jest rozebrana wstępnie do roboty

- panewki koniecznie choć jeszcze nie zagladałem do środka ale wiem ze szumią i to zdrowo
- cylindry pójdą pewno tylko do honowania ale to się zobaczy możliwe ze będą szlify jeżeli honowanie już przekroczy normę (aktualnie są na 2 nadwymiar 77.4)
- wszystkie uszczelnienia
- zawory przyjdą nowe raczej na pewno
- głowica do planowania możliwe że blok też delikatnie polece
- odmalowanie wszelkiego żelastwa co większe, co mniejsze do ocynku razem ze śrubami

jutro zaczynam skrobanie czyli to co tygryski lubią najbardziej hehe :D

Obrazek
Obrazek
na 2 i 3 cylindrze widac że miał problemy ze spalaniem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kolejna niespodzianka filtr odśrodkowy idealnie czysty żadnego osadu jest tylko jedna możliwość takiego stanu nie dawno robiony był rozrząd
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
smok zassał kupe syfu jakby trawy jakieś ... :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wszyscy mają pomocnika mam i ja !!


ciekawostka ;D
w moim fiacie głowica jest z fiata 1300 ;D oglądając głowice jak ją ściągnąłem z boku jest napisane z jakiej pojemności pochodzi i pisze tam 1342 (widać na zdj) :P oczywiście blok jest 1500;D

[ Dodano: 2012-09-02, 11:01 ]
Remont rozchulał się na całego miało się to stać w przyszłym roku ale stwierdziłem że jedak lepiej to zrobić poządnie od razu ;D Fiat został w tym tygodniu rozebrany i wylondował na boku, jest zdrowy na podłodze ale zestaw progów idze do wymiany ;d najgorsze są to zgnite elementy podłużnic łukowych w okolicy tylnych kół zle spróbóje to dorobic bo wymiana całych jakoś nie bardzo do mnie przemawia może ktoś jest w stanie zmiezyć mi rozmiar zdrowej blachy w tym miejscu ?? no ale o tym kiedy indziej teraz zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
najbardziej drastycze z całego etapu rozbiórki było wyrywanie przyspawanych drzwi kierowcy ... zabił bym tago dziadka który to remontował poprzednio ... a tak to wszystko przebiegło gładko i elegancko 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

2sazi2 pisze: ciekawostka
w moim fiacie głowica jest z fiata 1300 oglądając głowice jak ją ściągnąłem z boku jest napisane z jakiej pojemności pochodzi i pisze tam 1342 (widać na zdj) oczywiście blok jest 1500;D
To jest kolejność zapłonu :smiech
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

tomekM, masz rację.Tymbardziej że pojemność fiatowskiego 1300 to 1295ccm :P
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Tak wogóle to całkiem zdrowy ten bandzior.W 99r porąbałem takiego z 84,ale takie próchno to było ze wahacze juz nie miały sie czego trzymac :/
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

No i fajnie. Dobry pomysł, zrobić raz a porządnie :ok3
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

kolego tomekM, po co od razu wysmiewać :D ja dopiero poznaje szczęgóły tego wozu. Ostatnio dowiedziałem się tego ostatnio, ze to jest kolejność zapłonu z innego forum, no ale tak z grubsza co do planów odnośnie fiata.

Blacha i lakier to moja specjalność, szczególnie blacha ;d wiec to koszty tylko materiałów i części, no może jeszcze troszkę prądu, a co do ceny remontu to planuje się zmieścić w ok 7k zł, plus silnik, no może nawet mniej jak ładnie poleci. ;d Lakier będzie czyszczony do zera, najprawdopodobniej spód również chyba ze nie znajde w okolicy nikogo kto mi budę do wanny wsadzi, bo planuje ocynk dać, jak nie całość, to na pewno wszelkie blachy co bedą szły do wymiany pójdą tam na sto procent. Jakieś małe łatki pewno nie ale reszta na pewno. Tak jak błotniki progi drzwi pasy.

Z planowanych blach po wstępnych ogledzinach to tak

podwozie
-progi komplet
-podproża komplet
-wzomcnienia komplet
-nieszczęsne elemety podłużnic łukowych
nadwozie
-...drzwi pewno pójdą używki ale niestety do wymiany komplet
-błotniki -przód prawy i lewy do połowy
-tył prawy cały lewy do połowy(do połowy tylko dlatego, ze nie chce rozcinać górnych, oryginalnych, nie zardzewiałych spawów)
-pas przedni nie pewny
-pas tył reperaturka z prawej strony bo gwint był wyrwany do zderzaka i ktoś to naspawał jak ciota ...
w sumie pewno ok 150kg blachy do tego dojdą sróby które pójdą do oksydowania co jestem w stanie zrobić samodzielnie więc koszt również tylko materiały

Może ktoś się oriętuje w cenniku galwanizacji ??? ile za kilo blach do ocynku i ile za cm2 chromu, to sobie bym policzył mniej wiecej, ile to będzie kosztować i żeby nie przepłacić. Słyszałem coś o 2.5-3zł za ocynk i 50gr za cm2 chromu
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

2sazi2 pisze:kolego tomekM, po co od razu wysmiewać
A gdzież ja tam Cię wyśmiałem... :piwo:
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

No i powoli coś już ruszyło. Fiat został przeciągnięty do garażu w którym, będą się działy najbliższe jego dzieje.

Tak więc w zeszłym tygodniu:
-została usunięta spora część lakieru i podkładów z dachu - zostawiłem tylko cienką warstwę podkładu, aby tymczasowo nie rdzewiało nic,

Obrazek


-skułem całą warstwę wygłuszenia z wnętrza, co odkryło jedne z nielicznych ognisk korozji w przedziale kierowcy

Obrazek

-wyciąłem jeden próg wraz ze wzmocnieniami (lewy zostanie wycięty zaraz po wstawieniu prawego, co by budy nie pokręciło)

Obrazek

tak po całości nie wiele się zmieniło, ale zawsze coś :D w tym tygodniu planuje całość przygotować do piaskowania :D

jak się uda to w marcu wypiaskuję całą budę i prysnę ja reaktywnym, a następnie, akrylem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

i bedzie jak nowy:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Fajny będzie, dobry remont :ok3
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

no trzeba się starać, jak che się mieć fabrykę :D no ale to dopiero początek panowie, jak będzie w podkładzie, po blacharce to, już można powiedzieć, że coś powoli widać zza sterty kurzu :D , ale "tak damy radę", jak to zwykła mawiać mały bob.
ODPOWIEDZ