kierownica

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boorys83
-#Junior
-#Junior
Posty: 115
Rejestracja: 2011-10-07, 18:17
Lokalizacja: Trzebinia

kierownica

Post autor: boorys83 »

mam z pozoru błahe pytanie, jak ściągnąć kierownice gdy w otworach do ściągacza kierownicy są połamane śruby :klnie , próbowałem podważać, szarpać, ciągnąć... etc. może ma ktoś jakiś patent...
ps. gdy ruszę kierownice góra-dół to czy jest u was luz, u mnie jest około 5mm wydaje mi się że to trochę dużo
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Hmm. Siadasz w fotelu kierowcy. Kolanami (od dołu) i ręka (z gory) ciągniesz kierownicę do siebie. Druga ręką walisz młotkiem w oś kolumny (dobrze nakręcić nakrętkę, by nie sklepać gwintu). Jedno uderzenia powinno wystarczyć (kierownica się wykleszcza, opadasz na fotel i uderzasz się młotkiem i kierownicą w twarz).


Góra-dół - chodzi Ci o luz osiowy czy promieniowy? Choć generalnie 5mm to nie powinno być.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
boorys83
-#Junior
-#Junior
Posty: 115
Rejestracja: 2011-10-07, 18:17
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: boorys83 »

dzięki ale tak próbowałem, niestety nic nie dało :(
jednak zabrałem się za rozwiercenie ukręconych śrub, nagwintowałem otwory i ściągnąłem ściągaczem :) (po oględzinach stwierdziłem że ktoś sprytny założył to na kleju do gwintów - ślady niebieskiego płynu... bez komentarza)

już wiem dlaczego ma luz, rozleciało się łożysko na wale kierownicy :( ale już zrobione
ODPOWIEDZ