Bajałko bałko* czyli Syrena 105 1975 DoubleSuper8

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Za mało czytacie wieszcza a później skutki jak na załączonym obrazku, gimnazjum się robi z Forum a jest przecież opcja :szukaj!:
taeda pisze:co wy tu straszycie człowieka bzdurami !!
Nic nie kosztuje !!!!
Cholera , ja robię te swoje złomy już tyle lat i jak czytam ,że ktoś wydaje tysiące złotych na to g... to mnie rypie !!!
Nic nie kosztuje , ale nie trzeba piaskować, laserować, atomować i innych.
Szczota druciana, cortanin na rdzę, podkład miniowy(lub podobny)--pędzel w łapę i zasuwać. Podłoga--gdy sporo do wymiany--to kupujesz blachę 2-mm na płaty i wstawiasz na śruby !!! W przyszłości możesz to pospawać elektrycznie jak będzie okazja.
Na podłogę--to samo plus bitex. No ile to kosztuje........300 zł ????
A lakier (pod lakier antykorozyjna z aerozolu ale nawet można ręcznie pedzlem rozrzedzoną) kładziesz po znajomości na wsi gdzie maja kompresor. Sam to robisz !!! Nauczysz sie w trakcie !!.Do lakieru dodajemy troche benzyny samochodowej---dodaje połysku !!
NO tak......koledzy , jak w hameryce, warsztaty renomowane, swoich rączek szkoda, poleżeć kilka dni pod spodem sie nie chce na dupie........
Nawet 1000 złotych bym nie dał za remont skarpety---robić swoimi łapami---to nie mercedes.
Ty nie słuchaj tych mądrali----mają po 17 lat i uczą sie z gazety wyborczej. Postraszyli cię i tyle.
PS. Na jedne drzwi psika się lakier z aerozolu akurat za 15 złotych. Jeśli podkład jest lekko podszlifowany ściernym papierem, to zwykły aerozol trzyma dobrze i wystarczy.
Patrz -jacy to bogaci są tutaj na forum.......tu 2,5 tys, ...tu 20 tys.....jak w monte karolo--psia mać.
Pewnie ,że lakierowanie aerozolem to taka namiastka.....ale to jest syrena !!! Jak sie dorobisz to wydasz te 20 tys na poprawki...:-))))) A teraz , żeby tylko jakoś jeździć--rób jak mówię.
:piwo: :piwo: :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

zgadzam się z Panami, kiedyś pędzlem malowali i to jeździło, sam mam lakier malowany w garażu 1 maja jak wszyscy szli do kościoła a ja z siostrzeńcem akurat mieliśmy czas żeby pomalować syrenę autorenolakiem a 200 parę złotych potem miesiąc składania kabli i pierdół i jakoś jeździ :piwo
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ja jakoś mozę nie jestem wielkim specem (młody zripostuje i każe mi poprawiać szparunki na wieśce) wszystko sam robię i niby też jakiegoś wielkiego pojecia nie miałem ale do wiosny chyba wyjade syreną którą sam zrobiłem, sam tworzyłem progi, sam tworzyłem podłogę i sie tego nie wstydzę.
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

mi zawsze w robocie powtarzali "masz łeb i chu... to kombinuj" i tego się trzymam
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Tak się składa, że widziałem syreny które należały do taedy i były to strupy jakich mało. Dlatego też jego dziwne teorie na temat remontu można włożyć między bajki.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Mateusz, bo są Remonty i remonty :grinser
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

MaSa pisze:Mateusz, bo są Remonty i remonty :grinser
Zgoda, ale szlag mnie trafia jak Kierowca w kółko cytuje swojego forumowego guru, który pisał takie brednie, że mózg staje.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Mateusz pisze:Tak się składa, że widziałem syreny które należały do taedy i były to strupy jakich mało. Dlatego też jego dziwne teorie na temat remontu można włożyć między bajki.
Obrazek

===Mateusz :::Czy to te???
Zgoda, ale szlag mnie trafia jak Kierowca w kółko cytuje swojego forumowego guru, który pisał takie brednie, że mózg staje.
===No to teraz wyjdę jeszcze na etatowego piewcę Taedyzmu na Forum :devil3

Bom potomek Boryny i Jagny na klepisku spłodzon... :lol:

Tym optymistycznym akcentem :piwo:
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 17:20 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 5 razy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

młody pisze:Ty masz chyba za dużo wolnego czasu...
===Wprost przeciwnie na nadmiar czasu nie narzekam bo jak wiadomo czas to pieniądz a tego nigdy za dużo :D

===No patrzcie ::Krytykujął MNIE, że zacytowałem towarzysza Taedę!!!!!!!

::Sory ale kiedy chcę pomóc jakiemuś nowicjuszowi na Forum a dochodzę do wniosku, że temat już kiedyś był to muszę podjąć decyzję niczym sędzia oceniający wiarygodność każdej ze stron.

===Jeżeli więc na jednaj szali mam w.w. towarzysza którego wkład w życie Forum jest jak dotąd tylko i wyłącznie twórczy i racjonalizatorski --a w dodatku poparty 30-sto letnią praktyką ====na drugiej zaś szpeców syreniarzy pokonujących swoimi Syrenami 100 km rocznie naokoło kurnika... to mój wybór jest oczywisty!!!!!!!!!!!!!

NIE ZE MNĄ TE NUMERY BRUNER!!!!!! :helm
Tak się składa, że doskonale pamiętam lata 90 kiedy Syreny stały normalnie na parkingach, odpalały i pomimo nieco większych przebiegów niż tutaj na Forum naprawiało się w nich TYLKO TO CO BYŁO ZEPSUTE!!!!!
W mojej rodzinie były Skarpety, Borewicze i duże Fiaty w przeciwieństwie do co niektórych userów wychowanych na Toyocie Yaris także wiem o czym mówię.

===A co ja na to poradzę, że większość dostępnej obecnie literatury "ogólno-motoryzacyjnej" zupełnie nie ma odniesienia do samochodów takich jak Syrena??????
Wszystkie te porady pisane są dla czterosuwów i to nowej generacji ===na wtrysku.
Bezobsługowe skrzynie biegów [przez całe życie samochodu na jednym oleju, hahahahaha :evil: ], ustawianie zapłonu przy pomocy lampy stroboskopowej ----to wszystko potłuc o kant dupy!!!!!

Używanie zaś Syreny tylko i wyłącznie w celu hobbystycznym, do wyjazdów tylko na zloty jest lizaniem cukierka przez papierek. Na tej samej zasadzie to mogę równiedobrze zbudować sobie model Boeninga, szwędać się codziennie po Okęciu a później podawać się za pilota British Airways. :devil3

===DLATEGO jestem za trendem w syreniarstwie reprezentowanym przez towarzyszy "Taeda" i "ZZR2320".
PiotrB pisze:Tomkub.Autorze wiekopomnego dzieła o zasilaniu zweitaktmotorów gazem, do Pana Taedy to nie pisz ,że ściemnia tylko okazuj szacunek, tak jak my .Nie musisz sie zgadzać z tym co pisze Pan Taeda, ale swoje uwagi schowaj w .... sobie.Promujesz sie na osobę wielce znającą wszystko i wszystkie tematy , a potrafisz pytać starych userów ile kilometrów przejechali Syrenami.Twoją riposte potraktuję chłodnym milczeniem.I pamiętaj; DO PANA TAEDY SZACUNEK!!!!!!!!!!!
::::Ale żem się kuźwa rozpisał :o Za dużo tego piwska od samego rana...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ