Gadanie, biadolenie, farmazony i te sprawy.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Jak potrafisz jeździć i manewrować z przyczepą to jedź :)
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

potrafic potrafie ale wybieram sie w dlugą podroz z tą przyczepa i chce uniknąc problemow prawnych..
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jak masz kat B+E to tak. Szerokiej drogi :)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

kozak dobrze napisał, z doświadczenia wiem że czesto kontroluje sie takie pojazdy które akurat dmc na haku mogą miec male a mają duzą naczepe:) albo ciągną lawete:)

[ Dodano: 2012-11-13, 19:21 ]
AHA i to że masz B+E to tak czy tak nie mozesz ciagnąc przyczepy z dmc 2500 pojazdem który ma na haku 1500 pamietaj o tym.

[ Dodano: 2012-11-13, 19:22 ]
Agnieszka pisze:to teraz mam pytanie takie... auto MASY WLASNEJ 1425kgDMC 1850 w dowodzie w wpisane ze moge ciągnąć 1500kg z hamulcem . przyczepa DMC1500 z hamulcem.
moge tym jechac?
dokładnie jak napisał kozak
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

wlasnei z tego co tu wyczytuje to nawet jakbym miala BE to i tak niezabardzo bo w zadnym przypadku DMC przyczepy niemoze byc wiekrze niz masa wlasna pojazdu ciągnącego.. zastanawia mnie po jaki grzyb w takim razie w dowodzi emam ze przyczepa moze byc 1500.

juz wiem na 100% ze kat.B - DMC przyczepy nie może przekroczyć masy własnej pojazdu. Zestaw do 3,5t.
wiec teoretycznie moge ciągnąć przyczepe o DMC1425 za swoim autem na B - wiec dlaczego mam wbite w dowid 1500? jak nawet na bE moge ciągnąc tylko iwylącznie przyczepe o DMC nieprzekraczającej masy wlasnej pojazdu z tym ze na BE pojazd moze wazyc 3.5t i przyczepa miec DMC rowniez 3.5t sklad 7t.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Agnieszka pisze:wlasnei z tego co tu wyczytuje to nawet jakbym miala BE to i tak niezabardzo bo w zadnym przypadku DMC przyczepy niemoze byc wiekrze niz masa wlasna pojazdu ciągnącego.. zastanawia mnie po jaki grzyb w takim razie w dowodzi emam ze przyczepa moze byc 1500.

juz wiem na 100% ze kat.B - DMC przyczepy nie może przekroczyć masy własnej pojazdu. Zestaw do 3,5t.
wiec teoretycznie moge ciągnąć przyczepe o DMC1425 za swoim autem na B - wiec dlaczego mam wbite w dowid 1500? jak nawet na bE moge ciągnąc tylko iwylącznie przyczepe o DMC nieprzekraczającej masy wlasnej pojazdu z tym ze na BE pojazd moze wazyc 3.5t i przyczepa miec DMC rowniez 3.5t sklad 7t.

To ,ze masz wbite 1500kg wynika z homologacji haka :)
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

niemozliwe... bo narazie w tym aucie niemam haka.... bede go zakladac "na dniach" dopiero.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

To co skoro masz wbity Hak w dowód a nie masz haka to znaczy,ze ktoś pokombinował.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

przepisy przepisami ,życie to życie
a tak na mrginesie
agnieszka podjedz do 1 lepszego patrolu z drogówki [białe czapy i czarny daszek :lol:
wytłumacz w czym masz problem ,nawet powiedz o tym haku którego jeszcze nie masz
a ONI napewno ci to wytłumaczą

ja jak mam jakis problem w takich tematach to podjeżdzam albo do drogówki albo do inspekcji transportu drogowego [ja na kat B[SAMĄ] MUSZĘ JEŻDZIC Z VIATOLEM
WIĘC WOLĘ SPYTAĆ ,ŻEBY POTEM NIE MIEC NA TRASIE PROBLEMÓW

[ Dodano: 2012-11-13, 19:51 ]
pewnie hak był ,ale zajumali :oops:
kombi
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

haka niebylo i niema go wbitego w dowód nawet!! w pozycji w dowodzi rej. O1 jest napisane 1500kg
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

AhA, czyli mozesz ciągnąć przyczepe o masie max 1500kg z hamulcem i finał.

Nawet jeżeli przepisy mówią ,że masa własna auta musi być większa od DMC przyczepy ,choć nie słyszałem o czymś takim to jest to tak mała róznica ,ze nie ma bólu,.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

https://plus.google.com/photos/10447005 ... banner=pwa

wie ktoś coś na temat tej syreny?> co sie z nią dzieje?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

okej.. niby tylko 75kg ale juz niestety przekroczone..

dobra - co zostalo ustalone w oparciu o kodeks:

Sama kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) nieprzekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą, której DMC nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego oraz DMC zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t co wynika z art. 88, ust. 2, pkt. 1 lit. b PoRD (prawo o ruchu drogowym). Dopuszcza się również ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t, wynika to z art. 88, ust. 3, pkt. 3 PoRD.

Kategoria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o DMC nieprzekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą . Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy oraz samochód ciężarowy o DMC nieprzekraczającej 3,5 t nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego, co wynika z art. 62, ust. 1, pkt. 1 PoRD. Oznacza to, że mając kategorię B+E można kierować zespołem pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej nawet do prawie 7 t.
np DMC pojazdu 3500 masa wlasna pojazdu3300 + przyczepa 3300

skąd sie zatem wzielo w moim dowodze 1500 jesli masa wasna pojazdu 1425... i czy moe to ciągnąć 1500 LEGALNIE

[ Dodano: 2012-11-13, 20:38 ]
anabol pisze:albo ciągną lawete:)
laweta z tego co idzie wyczytadc w przepisach jest normalnie traktowana jak przyczepa
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Agnieszka pisze:anabol napisał/a:
albo ciągną lawete:)

laweta z tego co idzie wyczytadc w przepisach jest normalnie traktowana jak przyczepa
dokładnie dlatego do ciągniecia PRZCZYCZEPY potrzebne jest prawo jazdy B+E lub C+E
Agnieszka pisze:skąd sie zatem wzielo w moim dowodze 1500 jesli masa wasna pojazdu 1425... i czy moe to ciągnąć 1500 LEGALNIE
taką miałaś homologacje na hak i taką wbili DR- raczej bym sie pokusił zatrzymać i skierowac pojazd na badanie techniczne.

wiadomo coś z ta syreną...
https://plus.google.com/photos/10447005 ... banner=pwa

[ Dodano: 2012-11-13, 20:50 ]
kombi pisze:przepisy przepisami ,życie to życie
a tak na mrginesie
agnieszka podjedz do 1 lepszego patrolu z drogówki [białe czapy i czarny daszek :lol:


[ Dodano: 2012-11-13, 19:51 ]
:oops:
to przeca mówie :faja
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

anabol pisze:taką miałaś homologacje na hak i taką wbili
ale auto niema wbiteo haka i nidy nie mialo ani zakladanego ani wbijanego..
anabol pisze:dokładnie dlatego do ciągniecia PRZCZYCZEPY potrzebne jest prawo jazdy B+E
z tego wyczytanego z kodeksu wynika ze nie dokonca ...

"Sama kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) nieprzekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą, której DMC nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego oraz DMC zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t co wynika z art. 88, ust. 2, pkt. 1 lit. b PoRD (prawo o ruchu drogowym). Dopuszcza się również ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t, wynika to z art. 88, ust. 3, pkt. 3 PoRD."
ODPOWIEDZ