Syrena Cabrio

marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Panowie a nie lepiej odezwać się do Ivonki, ona ma cabrio w zeszłym roku kupione więc na pewno będzie pomocna w kwestii przerejestrowania
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

a jak by sie miala sprawa gdyby zrobic cabrio z "hard top'em"?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

marek02 pisze:Panowie a nie lepiej odezwać się do Ivonki, ona ma cabrio w zeszłym roku kupione więc na pewno będzie pomocna w kwestii przerejestrowania
ja swoja już zarejestrowałam na cabrio... w razie pytań pisać na prv!!


w dowodzie nie mam żadnych adnotacji typu nadwozie otwarte, w nowych dowodach tego nie ma, zmniejszyli mi ilość miejsc siedzących z 5 na 4.

nie robili mi żadnego problemu..
rzeczoznawcy oblukali, wypisali papiery , orzeczenie itp obyło się bez wzmocnień , stwierdzili ze rama ok i daje rade ;DDD


wcześniej byłam w innym miejscu ,to jeden rzeczoznawca zaczął mi wymyślać właśnie o wzmocnieniach..rozrysowywał na kartkach..głównie chodzi o tył bagażnik (że niby w powietrzu wisi) .

...ale pojechałam w jeszcze jedno miejsce tego samego dnia :D
a tam rzeczoznawcy widząc syrenkę banany na twarzy, teksty królowa szos itd ;D
więc wszystko zależy na jakiego rzeczoznawcę trafisz!!! :P


i jeszcze tego samego dnia Syrenka przeszła przegląd ;DD śmigała całe wakacje ;D to tu to tam...



a jak kiedyś będzie mnie stać to kupię oryginalną 104

:))))
Ostatnio zmieniony 2015-08-05, 18:44 przez ivonka, łącznie zmieniany 3 razy.
105l '79 c
N126 '87
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Witaj
Napisz coś więcej o kosztach przerejestrowania.
Co jest w dowodzie za informacja poza ilością miejsc żeby policja sie nie czepiała, czy może musisz wozić papiery o rzeczoznawcy?
Jeśli można to wklej kilka zdjęć swojej cabrio, albo link do galerii.

PS:
Już byłem gotowy szukać dachu ,ale teraz się znowu zastanawiam, może by ją zabrać na lawecie do tej stacji.
Awatar użytkownika
ivonka
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2011-04-03, 18:25
Lokalizacja: Mierucin

Post autor: ivonka »

arturromarr pisze:Witaj
Napisz coś więcej o kosztach przerejestrowania.
Co jest w dowodzie za informacja poza ilością miejsc żeby policja się nie czepiała, czy może musisz wozić papiery o rzeczoznawcy?
Jeśli można to wklej kilka zdjęć swojej cabrio, albo link do galerii.

PS:
Już byłem gotowy szukać dachu ,ale teraz się znowu zastanawiam, może by ją zabrać na lawecie do tej stacji.
ok to teraz konkrety:


Kontrola zmian technicznych+ oświadczenie PKWiU> cena 150 zł (121,95 +vat 28,05 )

Badanie spec.pojazdu po zmianach konstrukcyjnych PKWiU >> 82 zł
Okresowe badanie techniczne pojazdu do 3,5t dmc PKWiU (przegląd) >> 98 zł
180 ZŁ ( 146,34 +VAT 33,66 )

+ koszt wymiany dowodu (już nie pamiętam ile ok 100 zł?)

ok 430 zł razem ;//


rodzaj pojazdu się nie zmienił (nadal to auto osobowe) tylko podrodzaj na kabriolet, więc w nowym dowodzie nie ma żadnej adnotacji. Gdy w urzędzie komunikacyjnym mówiłam urzędnikom, ze mają mi w adnotacjach napisać kabriolet albo nadwozie otwarte to mnie wyśmiali i mówili ze teraz takich rzeczy się nie wpisuje.

papierów nie wożę ze sobą , chciałam kiedyś ksero wozić ,ale chyba nie ma takiej potrzeby, policja reaguje na nią z uśmiechem. Robią jej zdjęcia komórkami i czasem zatrzymują się aby pogadać, więc nie wiem dlaczego wszyscy tak obawiacie się policji ^.^



[ Dodano: 2012-01-07, 15:04 ]
resztę można oglądać w mojej osobistej galerii w profilu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-01-29, 11:01 przez ivonka, łącznie zmieniany 2 razy.
105l '79 c
N126 '87
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Dzięki za informację.
Ze starych czasów chyba taki lęk przed mili.. przepraszam policją. :)
Ale na poważnie to nigdy nie wiadomo na jakiego się trafi, na szczęście atmosfera robi się coraz sympatyczniejsza do Syrenek.

PS:
Fajna fota, fajne auto.
Sokrates
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-21, 15:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sokrates »

Czyli wszystko zależy od przychylności urzędników :D

To tak jak z ponownym zarejestrowaniem wyrejestrowanego wcześniej pojazdu na białe blachy.

Jest przepis który pozwala na podstawie opinii rzeczoznawcy zarejestrować ponownie pojazd wcześniej wyrejestrowany na białe blachy. Warunkiem jest przejście pierwszego przeglądu rejestracyjnego. Mi Panie w wydziale komunikacji po godzinie konsultacji z kierowniczką i innymi wydziałami komunikacji oświadczyły że syrena jest 2-suwem i nie podlega powtórnej rejestracji. Jeżeli był by to motocykl to nie było by problemu. A kolega w zaprzyjaźnionym urzędzie komunikacji ( nie będę podawał jakiego miasta :D ) zarejestrował w ten sposób na białą blachę Mikrusa. Historia była podobna jak opisuje wyżej koleżanka pierwsza stacja diagnostyczna, gość złapał się za głowę co to jest i w ogóle. Drzwi otwierają się nie w tą stronę, niema pasów itd. Pojechał na drugą Oooo Mikrus!!! Tak wszystko się zgadza to się zrobi , podbijemy itd ;)

Czyli nic tylko trzeba wyrabiać sobie chody u diagnostów i rzeczoznawców ;)

Tak poza tym Gratulacje dla ivonki piękna skarpeta ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

To wszystko niekopetencja.

Niemozna rejestroac nowych... a to jest powtorna rejestracja z homologacja z lat.....

mi jak Pan odmowił przegladu to.... juz tego nierobi

ludzie biora wypłaty za to zeby cos wiedzieli... a oni wola kawe pic
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

czytam i jak zawsze robie wielkie oczy!!! kasa kasa ale w papierach porzadek powinien byc aby policjant z kompleksami na 3 m-ce na parkingu policyjnym naszych skarbow nie postawil, bo zupa byla za slona . to raz i aby w razie gdy np w wyniku wypadku (nawet nie z waszej winy) zginie czlowiek(nikomu nie zycze oczywiscie) nie trzeba bylo swiata zza krat ogladac - tak tak to nie zarty dobry prawnik winnego lub jego rodziny zri\obi was na szaro. wg mie istnieje szansa na rej tylko trzeba przetrzec szlaki i wylozyc kase skoro naszej kolezance sie udalo nie widze problemu aby dogadac sie z jej rzecoznawca aby zrobikl sobie wycieczke po polsce a jak nie moze poza swoim rewirem dzialac to sprzedaj syrenke iwonie ladnie popros wyporzycz lawete i wio a potem odkupi auto twoja zona czy ty sam - wiem kosztowne ale coz - paranoja przepisow . swoja droga skoro syrena ma 2t i tylko dlatego nie moze byc zarej. na biale blachy to wcisnij silnik od tico zarejestruj (na 100% bedzie wyjatkowa) potem wymien silnik na ori i zrob przeglad czastkowy(zmiana poj) i z glowy a zestaw silnik tico + elementy potrzebne do jego wsadzenia i jazdy wypożyczaj az ci sie kasa zwroci :piwo: ..................................... a tak swoja droga to ciekawe kiedy w tym kraju bedzie wreszczie normalnie ??????????????????...a moze jest tylko mysmy tego nie zawuazyli bo to my jestesmy nienormalni???????????????- jeden kraj niby jedno prawo a tu mozna a tam nie---no ja do jasnej ciasnej tego nijak pojac nie moge - widac glupi jestem!!!!!

[ Dodano: 2012-03-04, 22:17 ]
sprzedaz, opinia rzecoznawcy , nowy dowod , 2x transport , kupno, podatki==KUPA KASY .... mina urzednika przy rejestracji = BEZCENNA
ODPOWIEDZ