Syreny z lat 1957/1958

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Powiem tyle (może to potwierdzić kolega homer, ), że ja wraz z nim ( w zasadzie to on je pierwszy odnalazł ) w Łodzi przy ul. Żwirki w pewnym ogromnym budynku, który jest pod nadzorem ochrony zobaczyliśmy jedną całkiem prawdopodobnie 100kę (tam było dużo starych aut i co najmniej 2 syreny), bo miała ranty 3kątów zaokrąglone ale niestety częściowo była zakryta no i stała przodem do nas także nie mogliśmy zobaczyć tylnej klapy. Stały też tam fiaty 125p no i zauważyliśmy tam jeszcze jedną syrenę po konturach...... była przykryta....
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

ja mialem syrenke 100 numer ramy 467...................ale sprzedalem
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Temat ciekawy...

W spisie mam tylko jedna syrene z pierwszego tysiaca... ta zolta z legend...

brunoSS, kolega napisał ze miał 467... moze to kolega jakos udowodnic? fotki czy cos??

Z tego co pamietam (a niechce tworzyc legend) zachowały sie dwa przedprototypy, jeden w krakowie drugi w warszawie... gdzies cos słyszałem ze trzeci przedprototyp uległ wypadkowi i....

ja sie musze zabrac za uporzadkowanie tych informacji bo juz krecka dostaje....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Tomasz pisze:Powiem tyle (może to potwierdzić kolega homer, ), że ja wraz z nim ( w zasadzie to on je pierwszy odnalazł ) w Łodzi przy ul. Żwirki w pewnym ogromnym budynku, który jest pod nadzorem ochrony zobaczyliśmy jedną całkiem prawdopodobnie 100kę (tam było dużo starych aut i co najmniej 2 syreny), bo miała ranty 3kątów zaokrąglone ale niestety częściowo była zakryta no i stała przodem do nas także nie mogliśmy zobaczyć tylnej klapy. Stały też tam fiaty 125p no i zauważyliśmy tam jeszcze jedną syrenę po konturach...... była przykryta....
Nie no, 100 to to raczej nie była... Ja bym stawiał na 102. Ale fakt, jest tam sporo ciekawych sprzętów, niestety, teraz wszystkie pod plandeką i można co najwyżej po krągłych kształtach domyślać sie, że to skorupa :klnie
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Wiem o czym mówicie Panowie- ktoś niesamowicie bogaty ma tą kolekcję, pojazdy jak nowe... nawet Junak B20 jest, jacht... Co któryś weekend jakiś samochód się rusza.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

homer pisze:
Tomasz pisze:Powiem tyle (może to potwierdzić kolega homer, ), że ja wraz z nim ( w zasadzie to on je pierwszy odnalazł ) w Łodzi przy ul. Żwirki w pewnym ogromnym budynku, który jest pod nadzorem ochrony zobaczyliśmy jedną całkiem prawdopodobnie 100kę (tam było dużo starych aut i co najmniej 2 syreny), bo miała ranty 3kątów zaokrąglone ale niestety częściowo była zakryta no i stała przodem do nas także nie mogliśmy zobaczyć tylnej klapy. Stały też tam fiaty 125p no i zauważyliśmy tam jeszcze jedną syrenę po konturach...... była przykryta....
Nie no, 100 to to raczej nie była... Ja bym stawiał na 102. Ale fakt, jest tam sporo ciekawych sprzętów, niestety, teraz wszystkie pod plandeką i można co najwyżej po krągłych kształtach domyślać sie, że to skorupa :klnie
102 już miała nowe fletnerki.
ODPOWIEDZ