dach do syreny cabrio

Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Bardzo jestem ciekawy jak ci wyjdzie.
Ja mam trochę mniej roboty bo tylko środek dachu do zagospodarowania. :)
Jakiego materiału chcesz użyć, żeby był trwały i wodoszczelny?
Szycie najpierw poćwicz na mniejszych kawałkach, to będzie dobrze.
Problemem jest też wodoszczelny szew, to chyba się jakoś specjalnie uwija materiał i dodatkowo skleja go.
Życzę powodzenia.
koal88
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-12, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

.

Post autor: koal88 »

Dopiero sie zarejestrowałem na forum nie mam nawet syrenki jeszcze ale przymierzam sie juz na poważnie do kupna i przerobienia na cabrio. Obejrzałem juz chyba wszystkie zdjęcia i przeczytałem wszystko na temat syreny cabrio zęby sie przygotować i nadtknołem sie na takie zdjęcię może to wam cos pomorze

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

http://www.syrena.nekla.pl/klub/n_darek.php :piwo:

[ Dodano: 2011-01-12, 19:53 ]
arturromarr, ponoć jesteś z aleksa..?? Czemu Cię nie widziałem latem jak syreną śmigasz?? :helm
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Latem to budowałem dom między innymi i dla Syrenki, poza tym dopiero tuż przed zimą uruchomiłem po długiej przerwie motor.
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... &start=180
Mam nadzieję, że w tym sezonie Syrenka bardziej zaznaczy swoją obecność w Alexsie.
Do tej pory to widywało się u nas jedną Bostonkę i 105 takiego starszego Pana, ale dawno go nie widzałem.
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

arturromarr, i jak z twoim dachem ? wywalczytles cos ? ja sie przyznam bez bicia ze temat dachu przesunąłem na ten rok i mam w koncu nadzieje ze dopne sprawe do konca . prowadze rozmowy z pewna firma ktora jest w miare chetna na zrobienie mi dachu od podstaw tylko musi sie okreslic co do ceny jakiej zarzada jak beda efekty nie omieszkam sie pochwalic
koal 88 proponuje ci kupic juz zarejestrowana jako kabrio -pojawiaja sie na allegro- i wyremontowac i dostosowac do swoich wymagan- jest latwiej. i wydaje mi sie ze taniej
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

No to ja zrobiłem dokładnie to samo. :)
Tak naprawdę było mało czasu jak to zwykle bywa i z planów udało mi się tylko (albo aż) zrobić mały remoncik silnika.
Mam nadziję że 11 jest szczęśliwa i zamkniemy (dosłownie i w przenośni) w tym roku temat naszych Sarenek. :)

Pozdrawiam.
Kacper
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-15, 15:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Kacper »

a nie myślałeś o zakładanym hard topie?
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

hard top ma te wade ze przy dalszych wyjazdach nie schowasz go do bagaznika a na krotke nie bedzie przeciez sensu go zakladac - po to jest kabriolet aby jezdzic bez dachu , a nikt przy zdrowych zmyslach nie jezdzi syrenka w zimie :screwy
Kacper
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-15, 15:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Kacper »

No masz sporo racji. Wiem jednak, że jak zrobisz dach to najprawdopodobniej twoja syrenka będzie kolejna kiepska przeróbką, bo trudno bardzo zrobić "domowymi sposobami" dobry składany dach
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Zgadza się, zadanie nie jest łatwe.
Ja Wybrałem rozwiązanie pośrednie: mam stalowe brzegi dachu (demontowalne i mieszczące się w bagażniku) i będzie rolowany środek.
Ta druga miękka część już mi przysporzyła kłopoty, bo pierwsza wersja nie wyszła elegancko.
Chciałem ,żeby można było jeździć z całkowicie zdemontowanym dachem , albo tylko na szybko zrolowanym środkiem, ale nie wiem czy ładnie mi to wyjdzie. Dlatego rozważam teraz wypełnienie środka zdejmowalnymi sztywnymi panelami, ale byłby kłopot ze zmieszczeniem ichw bagażniku.
ODPOWIEDZ