fiat 125p 1300 72r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Witam dzisiaj zrobiłem fiacikowi przegląd u Pana Koprasa może niektórzy znają kolekcjoner motorów i również właściciel kilku aut marki fso oraz mikrusów.Bardzo miły serdeczny i zakręcony kolega byłem u niego bo nabył odemnie aparat do syrenki i przy okazji zrobiłem przegląd.Tak że fiacik bardzo przypadł mu do gustu nawet obejrzeliśy razem małą dziurkę którą widziałem wcześniej ale na rancie akurat że rekonstrukcja będzie niewidoczna.Obejrzeliśy również cieknący cylinder sprzęgła i stwierdziliśmy że zawieszenie nie jest ruszane od nowości tak więc teza że fiat ma nakulane 170000km upadła przy czym mi poprawił się chumor.Teraz ruszam z remontem i obaczymy na wiosnę co wyjdzie.Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-11-06, 22:21 ]
Acha zapomniłaem dodać że amortyzacja niewybita i przgląd się należał bo hamulce igły tylko jedno koło tynie do małej poprawki.
Co do remontu w zasadzie do przygotowań niepróżnowałem i tak zoorganizowałem nowe listwy i klamkę która została ułamana cholera wie jak ale mam już i się cieszę.Tak więc przez zimę rozbiórka i blacharz a potem na wiosnę lakiernik i zobaczycie na jakimś zlocie efekt.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

kapti2 pisze:Witam dzisiaj zrobiłem fiacikowi przegląd u Pana Koprasa może niektórzy znają kolekcjoner motorów i również właściciel kilku aut marki fso oraz mikrusów.
Ja znam ze słyszenia, zresztą jak kupiłem swojego garbusa to miał podbite wszystkie przeglądy u Koprasa, więc był tam stałym klientem ;)

PS. Powodzenia w remoncie Fiata :ok3
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Warto poznać nawet zmieniłem zdanie na temat całej tej materii kolekcjonerskiej więc warto pojechać i poznać i przy okazji obejrzeć kolekcję fajnych sprzętów i samochodów dodam również że mikrus tego Pana stoji pod Kaponierą.Tak jak Pana Domowicza warszawa a drugą był dziśiaj na Rzeżni
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

kapti2 pisze:Tak jak Pana Domowicza warszawa a drugą był dziśiaj na Rzeżni
Też byłem dzisiaj w Starej Rzeźni i podziwiałem radziecki motocykl z koszem na sprzedaż, ale Warszawy jakoś nie namierzyłem ;)
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Stała tam gdzie moj fiat ostatnio ta garbata taka brązowawa a motór widziałem z całym osprzętem fajowy ale nie niekręcą motory ale okiem zawsze rzucę chociaż.
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

kapti2 pisze:Stała tam gdzie moj fiat ostatnio ta garbata taka brązowawa
To widocznie była o innej godzinie niż ja, bo w tym miejscu nic takiego nie stało, szkoda :grinser
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Witam.
Zakończyłem zmagania z cieknącym wysprzęglikiem wymieniając go na nowy zakupiony parę lat temu w sklepie motoryzacyjnym u zaprzyjażnionego starszego pana chyba chował dla mnie.Sklepu już niema a miał klimat tylko nikt niechce trzymać takich aut chociaż u mnie w mieście jest klub 126.

Ale nieotym Fiat chyba zakończył sezon piszę chyba bo jeszcze 2 trasy ma jedną do blacharza a drugą do lakiernika i do swojego ciepłego garazu.I składanko a na przyszły sezon pokaże zdjęcia jak wyszedł po kosmetyce bo raczej nic poważnego niebędzie robione.Przed blacharzem chciałbym wyciągnąć silnik do uszczelnienia i małego odswierzenia bo nieciekawie wygląda zwłaszcza kolektor wydechowy.Tak więc plan jest kasa również i działamy jakieś foty między czasie wkleję co się dzieje.Po namowie pana który robił mi przegląd zotawiam kolor który jest tylko jeszcze zastanawiam się co z felgami jaki kolor.Może coś podpowiecie jakie wogóle były w tym modelu ja myśle ze szare bo takie mam a raczej niebyły zmieniane.Pzd
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: jerzynka1223 »

przerejestrowałeś auto jutro lecę do Ciebie i zobaczę co porobiłeś :piwo:
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Tak ale czekam na blachy bo chciałbym żeby było w nich 125 i będzie ot taki myk zaraz syrenę też bede rejestrował ale tam tablice bym chętnie zostawił a te od fiata oddałem.Tylnia jak nowa a przednia złom i oddałem bo niechce misię z urzędasami walczyć o ten kawałek blachy i wogóle koniec z tymi KKO bo wszystcy pytali się co to jest.

Kiedy te blachy już będą może dziś może jutro do kwietnia mam czas a maszyna i tak wypoczywa i ruszam z robotą trzeba uszczelnić silnik bo jak fiat ma wycieki.

Wreszcie mam czas tylko mam mały problem tak zagracony garaż że sam niewiem jak to ogarnąć tyle że wszystko do aut chyba zapakuję do busa i skoczę na weterana do łodzi :smiech
bo wreszcie mam czas tam pojechać tyle że niewiem czy będzie mi się chciało.
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: jerzynka1223 »

i jak udało się.Koło 21 wiesz gdzie :piwo
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

No mam to co miało być a Wy co na to
http://img152.imageshack.us/i/zdjcie0425.jpg/
aster22
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-11-06, 09:43
Lokalizacja: morag

Post autor: aster22 »

Jest Kanada :ok3
Awatar użytkownika
Leczu
Posty: 25
Rejestracja: 2010-07-26, 18:32
Lokalizacja: Izabelin

Post autor: Leczu »

:ok3 Nie jest źle. Ale idealnie by było PZ 0125P. Tylko trochę za późno bo na końcu już W
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Tak jak piszesz za pózno ale dobre i to mały wyróznik jest bynajmniej może już przestaną mylic z ładą bo takie tematy yeż słyszałem
Awatar użytkownika
KarolDG
-#Junior
-#Junior
Posty: 165
Rejestracja: 2007-06-01, 16:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KarolDG »

U mnie jest jeszcze jedno skojarzenie..

1125
ODPOWIEDZ