Remont Syreny 105, by PONY007 nowe zdjęcia!

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Nauka i nauka:) Jeśli chodzi o Syrenę pozostały dwie rzeczy do zrobienia: uszczelki drzwi (w żadnej agromie u mnie nie ma:( ) i koła do piaskowania. Na dniach uzupełnię fotorelację, postaram się też zrobić filmik z pracą silniczka. Jest mały problem bo zwykły rodzinny samochód padł i trochę ciężko przejechać się do Złoczewa. Mimo, że nauka trwa, hobby nie odpuszczam co potwierdzają coraz to nowe skarby- jak choćby jawka kaczka, drzwi pod wiatr do mojego kolejnego projektu.
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... 4&start=60

P.S. fajnie, że mój temat wypłynął- postaram się nie zawieźc i na bierząco będe uzupełniał newsy. Pozdrawiam wszystkich!
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
c-mark
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 209
Rejestracja: 2008-09-26, 20:48
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: c-mark »

a tak z ciekawości odświeżę temat
jak wygląda sprawa z syreną ( techniczna , wizualna i papierkowa)?
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Piekna Syrena, jedna z niewielu tych idealnych. Pewnie juz to pisalem gdzies wczesniej ale warto przypomniec. Dobrze ze sa takie Syreny.
Slowa podziwu za czysta, niemal sterylna prace i montaz.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Bardzo dziękuję za taką recenzje- włożyłem w nią dużo serca. Cieszę się że ktoś docenia moją pracę zwłaszcza że robię w bardzo amatorskich warunkach. Z przykrością muszę stwierdzić że stoi sobie bidula pod kocem w garażu... W lutym na pewno ją i jej starszego brata odwiedzę i trochę pogrzeje cylindry:). Pozdrawiam!
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Czy to jest pierwsza renowacja auta w Twojej karierze?
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Tak.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

No to tym bardziej jest to godne podziwu!
Czystosc pracy, dokladnosc i perfekcja na najwyzszym poziomie.
Wiem bo znam sie na tym. Pracuje juz kilkanascie lat po calym swiecie (na trzech kontynentach) i nadzorowalem juz nie jeden warsztat. Rekrutowalem mechanikow i spawaczy wiec wiem o czym mowie.
Masz czlowieku talent. Ta renowacja jest wrecz wzorcowa, godna profesjonalnego warsztatu.
Az milo popatrzec.
Gratuluje.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Dziękuje:). Mam nadzieję że Żuczek będzie jeszcze lepszy!
Opis chyba gdzieś zniknął z sieci ale opierałem się na poradniku renowacji felg ze strony motoretro.

Zaczęło się od tego że miałem 5 kół (4 normalnie i zapas). Jedna felga była kwadratowa i poleciała na śmietnik. Opony na kołach były oryginalne "REKORD"y jeszcze z cyckami więc z dumą postanowiłem je założyć. Guma jest zdrowa, elastyczna bez żadnych uszkodzeń. Felgi oddałem do piaskowania (15zł/szt). następnie zgodnie z poradą motoretro za pomocą strzykawki i igły wypełniłem trudno dostępne szczeliny. Później podkład i po dniu bazowy lakier. Na jednej feldze zrobił się zaciek ale spodobało mi się stwierdzenie starszego pana (właściciela każdego modelu syreny) - "jak w fabryce" - i tak już zostałoSmile. Bardzo podoba mi się że felgi są w innym odcieniu niż karoseria i daje to przyjemny dla oka efekt. Koła przykręciłem na oryginalne nakrętki które zostały ocynkowane na żółto. To chyba tyle...Smile Mnie się strasznie podobają;p


Aaaa... to że nie ma listew bocznych to chwilowe... niestety nie wierciłem dziur w błotnikach i zostaną one zamocowane na specjalną taśmę piankową.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Już gdzieś widziałem te fotki :helm
Czy nie na FMP :ok3
motomania na luzie
ODPOWIEDZ